Wiadomości z Sosnowca

Dwuosobowym kajakiem popłynęli z trójką dzieci. O mało nie doszło do tragedii

  • Dodano: 2022-08-16 12:15

Niewiele brakowało a doszłoby do tragedii na zalewie Sosina. Pięcioosobowa rodzina z trójką dzieci wybrała się niewielkim kajakiem na jezioro. Łódź wywróciła się na wodzie. Interweniował WOPR i policjanci KMP Jaworzno.

Rodzice trójki dzieci z Sosnowca wykazali się totalną nieodpowiedzialnością w trakcie weekendu. Postanowili skorzystać z pięknej pogody i wybrać się wraz z dziećmi nad zalew Sosina na kajaki. W pięcioro wsiedli do jednego kajaka i wyruszyli na wodę. Wodniacy z jaworznickiej komendy pełnili służbę na terenie zbiornika wodnego Sosina i zauważyli wywróconą łódź. Natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej.

Przewrócony kajak na Sosinie. To pięcioosobowa rodzina z Sosnowca

Do groźnej sytuacji doszło w minioną środę około 15.40. Po podpłynięciu policjanci zauważyli, że troje z pięciu obecnych tam osób to dzieci. Na szczęście miały założone kapoki, lecz sposób, w jaki poruszały się w wodzie, świadczył, że nie potrafią pływać. Dzieci były wystraszone i bardzo wychłodzone – informuje Komenda Miejska Policji w Jaworznie.

Rozbitków natychmiast zabrano na pokład policyjnej łodzi i odwieziono na strzeżone kąpielisko, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po rozmowie z uczestnikami zdarzenia okazało się, że 37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciakom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak. Dwóch mężczyzn nie przewidziało, że może dojść do niebezpiecznej sytuacji jak wywrócenie się kajaka, szczególnie, że najmłodsze z dziećmi miało tylko 5 lat.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi. Mundurowi prowadzą postępowanie w celu wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Środowa akcja ratunkowa była kolejną w tym sezonie, która zakończyła się pomyślnie. Nikt bowiem z ratowanych osób nie ucierpiał i nie wymagał hospitalizacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie. Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozsądek – wyjaśniają jaworzniccy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.