Wiadomości z Sosnowca

Był poszukiwany listem gończym. Zdradziło go dziwne zachowanie

  • Dodano: 2021-03-25 11:00

Policjanci z Komisariatu Policji IV zwrócili uwagę na mężczyznę, który zaparkował przy samym wejściu do jednego ze sklepów w dzielnicy Niwka. Jego zachowanie na widok munduru wydało im się podejrzane. Jak się okazało- nie bez powodu.

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji IV patrolujący ulice podjęli interwencję wobec mężczyzny, który zaparkował swój samochód przed samym wejściem do jednego ze sklepów w dzielnicy Niwka. Nawet jeśli parkowanie w taki sposób nie zawsze i nie przed każdym sklepem jest zgodne z przepisami, to zdarza się dość często - czasem ktoś, nie bacząc na wygodę i bezpieczeństwo innych, chce zapewnić komfort sobie. Czasem także kierowca pozwala po prostu wysiąść z auta blisko wejścia osobie, która ma problemy poruszaniem się.

Policjanci zauważyli dziwne zachowanie mężczyzny

Uwagę mundurowych w tym jednak przypadku przykuło nietypowe, ich zdaniem, zachowanie mężczyzny. Sprawiał wrażenie dziwnie zaniepokojonego na widok munduru. Policyjny instynkt i tym razem nie zawiódł. Zagadnięty przez patrol mężczyzna najpierw zachowywał się bardzo nerwowo, a legitymowany podał dane, które po sprawdzeniu okazały się należeć do całkiem innej osoby. Brnąc w kłamstwie, w końcu zgubił się w wyjaśnieniach, kiedy policjanci spytali o dane bardziej szczegółowe. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że tak naprawdę mają do czynienia z 38-latkiem od dwóch lat poszukiwanym listem gończym, który wystawił za nim Sąd Rejonowy w Bytowie. Wyszło również na jaw, że jego konkubina, z którą wspólnie mieszka, również jest poszukiwana celem odbycia kary - w różnych postępowaniach orzeczono jej blisko rok więzienia m. in za popełnione oszustwa. Poszukiwana również przez Sąd Rejonowy w Bytowie kobieta także została zatrzymana. Oboje poszukiwanych trafiło już do aresztu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również