Wiadomości z Sosnowca

„Błękitny Marsz” tym razem wirtualnie!

  • Dodano: 2021-04-15 13:15

8 kwietnia 2021r. już po raz szósty odbył się  „Błękitny Marsz” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu. 

„Błękitny Marsz” to tradycja szkoły, która łączy nie tylko ogromną rzeszę mieszkańców Sosnowca, ale także okolicznych miast i uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka. Ta szlachetna akcja jest wyrazem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i zespołem Aspergera. W tym roku szkolnym z powodu pandemii koronawirusa marsz odbył się online w postaci prezentacji multimedialnej, będącej „symbolicznym przejściem” uczestników marszu, wśród których byli m.in. uczniowie i nauczyciele sosnowieckich szkół podstawowych, ponadpodstawowych, specjalnych oraz przedszkoli. Gośćmi honorowymi tegorocznej edycji byli: Paweł Burczyk, aktor filmowy i teatralny i Krzysztof Tokarski, psycholog, wykładowca.

W marszu wzięli udział także Arkadiusz Chęciński Prezydent Sosnowca, Zbigniew Byszewski I Zastępca Prezydenta  Sosnowca oraz  Mateusz Bochenek Poseł na Sejm RP. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.