Wiadomości z Sosnowca

„Błękitny Marsz” tym razem wirtualnie!

  • Dodano: 2021-04-15 13:15

8 kwietnia 2021r. już po raz szósty odbył się  „Błękitny Marsz” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu. 

„Błękitny Marsz” to tradycja szkoły, która łączy nie tylko ogromną rzeszę mieszkańców Sosnowca, ale także okolicznych miast i uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka. Ta szlachetna akcja jest wyrazem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i zespołem Aspergera. W tym roku szkolnym z powodu pandemii koronawirusa marsz odbył się online w postaci prezentacji multimedialnej, będącej „symbolicznym przejściem” uczestników marszu, wśród których byli m.in. uczniowie i nauczyciele sosnowieckich szkół podstawowych, ponadpodstawowych, specjalnych oraz przedszkoli. Gośćmi honorowymi tegorocznej edycji byli: Paweł Burczyk, aktor filmowy i teatralny i Krzysztof Tokarski, psycholog, wykładowca.

W marszu wzięli udział także Arkadiusz Chęciński Prezydent Sosnowca, Zbigniew Byszewski I Zastępca Prezydenta  Sosnowca oraz  Mateusz Bochenek Poseł na Sejm RP. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.