Wiadomości z Sosnowca

Bezpłatne zajęcia z żeglarstwa w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-07-20 11:15

Urząd Miejski zaprasza na bezpłatne zajęcia z żeglarstwa.

Polski Związek Żeglarski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają rodziców i dzieci na bezpłatne zajęcia z żeglarstwa. Zajęcia odbywają się w Kompleksie Rekreacyjnym MOSIR - kąpielisko STAWIKI przy ulicy Kresowej w Sosnowcu.

W programie między innymi:

  • Zajęcia na wodzie - w formie praktycznej nauki żeglarstwa.
  • Zajęcia uzupełniające na lądzie w formie spotkań moderowanych, warsztatów oraz sprawnościowe w formie gier i zabaw terenowych, itp.
  • Ujednolicony standard i zakres szkolenia.
  • Program prowadzony jest według jednakowego dla wszystkich ośrodków standardu i zakresu szkolenia oraz uzyskiwania certyfikatów umiejętności na bazie materiałów szkoleniowych Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej World Sailing.

W trakcie spotkań młodzież, działając w grupach, będzie wykonywać określone zadania, sprzyjające kształtowaniu pozytywnych postaw (zadania będą oceniane i punktowane). Uczestnicy otrzymają podręcznik "ABC Optimista", kartę umiejętności uczestnika, a na koniec "ceryfikat Zdolnego Żeglarza".

System rejestracji już działa na stronie http://www.polsailing.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać u Koordynatora Regionalnego: pan Paweł Pełka tel. 509 407 505 oraz na stronie internetowej http://www.polsailing.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również