Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Będą kolejne remonty ulic

  • Dodano: 2018-08-10 12:45

7 sierpnia podpisano umowy w sprawie remontu części ul. Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Inwestycja będzie kosztować miasto ponad 7,1 mln zł.

Umowa na remont części ul. Braci Mieroszewskich i 11 Listopada została podpisana w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych w Sosnowcu z firmą Paviment Polska z Trzebini. W przypadku ul. Braci Mieroszewskich, remont będzie dotyczył fragmentów jezdni i jak tłumaczy Grzegorz Barczyk, zastępca dyrektora sosnowieckiego MZUK-u, będą to w kierunku Dąbrowy Górniczej  odcinki od skrzyżowania z ul. Lenartowicza do skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego, a także na wysokości Expo Silesia, a w kierunku Mysłowic, od granicy z Dąbrową Górniczą do sygnalizacji świetlnej przy Urzędzie Skarbowym oraz na wysokości Hali Sportowej Zagórze.

Jeśli chodzi o ul. 11 Listopada, to przebudowany zostanie odcinek od ronda im. Żołnierzy Wyklętych do sygnalizacji świetlnej przy centrum handlowym, w skład którego wchodzi m.in. sklep Kaufland. Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński tłumaczy, że jest to odcinek nieobjęty prowadzoną przez firmę Eurovia przebudową ul. 11 Listopada od skrzyżowania z ul. Niwecką do wspomnianego wyżej ronda.

„W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania DK94 przy Makro i część kierowców będzie korzystała z objazdu przez Zagórze. Dlatego podjęliśmy decyzję aby w pierwszej kolejności wyremontować będące w złym stanie fragmenty ul. Braci Mieroszewskich i przebudować kolejną część ul. 11 Listopada” - dodaje prezydent Chęciński.

Prace mają się rozpocząć na przełomie sierpnia i września, a ich zakończenie przewidziano na połowę listopada.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.