Wiadomości z Sosnowca

"Aplikuj do kultury" – nowoczesne technologie dla seniorów

  • Dodano: 2021-09-29 10:00

7 października 2021 o godz. 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza do Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na warsztaty „Aplikuj do kultury”, przeznaczone dla seniorów, którzy chcieliby nauczyć się obsługi smartfonów w celu szybkiego i sprawnego poruszania się w świecie współczesnej kultury. Prowadzenie: Aneta Wojciechowska. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zapisy w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub pod numerem telefonu 693 266 411.

Nauka obsługi smartfonów dla seniorów

Smartfony wkroczyły w nasze życie, wypierając zwykłe telefony. Warto więc nauczyć się korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii, która może być pomocna także w sferze kultury. Uczestnicy warsztatów poznają dostępne bez opłat aplikacje, umożliwiające poruszanie się w wirtualnym świecie kultury, ułatwiające śledzenie wydarzeń kulturalnych, repertuaru teatrów, kin i innych instytucji kultury. Prowadząca i kursanci zainstalują na telefonach bezpłatne aplikacje, dowiedzą się jak wyszukiwać informacje na temat ulubionych aktorów, reżyserów teatralnych i filmowych, jak zakupić bilet online do teatru, do kina, jak zamówić książki w księgarni internetowej. 

UWAGA: Formuła imprez, dopuszczalna liczba uczestników i zasady udziału mogą ulec zmianom, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Po aktualne informacje na temat wydarzeń zapraszamy na stronę internetową www.biblioteka.sosnowiec.pl

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.
Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Biblioteka Śląska, ZSO nr 5 w Sosnowcu, Centrum Informacji Miejskiej.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza – Wyborcza.pl, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVS, Radio eM, Bezpłatna gazeta „Twoje Zagłębie” oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, Coigdzie.pl, E-teatr.pl, Teatralny.pl, TerazTeatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

"Aplikuj do kultury" – nowoczesne technologie dla seniorów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również