Wiadomości z Sosnowca

Akcja "Trzeźwość" na ulicach Sosnowca. Policjanci przeprowadzili prawie 630 badań!

  • Dodano: 2023-10-26 09:00

W poniedziałek policjanci z sosnowieckiej „drogówki” prowadzili cykliczne działania „Trzeźwość”. Ich głównym celem było wykluczenie tych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi zatrzymali dwie osoby, które nie powinny były wsiąść za kierownicę.

Wyniki akcji "Trzeźwość" w Sosnowcu

Celem działań jest wyeliminowanie kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, a co za tym idzie, zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. To właśnie pijani kierujący często są sprawcami wypadków drogowych. W przeprowadzonych w poniedziałek działaniach brało udział 10 policjantów z sosnowieckiej „drogówki”. Łącznie mundurowi przeprowadzili prawie 630 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niestety dwóch kierujących zdecydowało się wsiąść za „kółko” po alkoholu. Do pierwszego z zatrzymań doszło na ulicy Grota-Roweckiego, gdzie 49-letni mieszkaniec Będzina kierował samochodem. Wstępne badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do drugiej sytuacji doszło z samego rana przy ulicy Rydza-Śmigłego, gdzie kierująca 37-letnia kobieta miała ponad promil w wydychanym powietrzu.

Pamiętajmy!

Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, gdy wcześniej spożywaliśmy alkohol. Przypominamy, że zawsze możemy sprawdzić stan trzeźwości w najbliższej jednostce Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również