Wiadomości z Sosnowca

59-letnia kierująca miała ponad 2 promile. Oferowała 10 tys. zł za "zapomnienie o sprawie"

  • Dodano: 2021-10-22 09:15

Sosnowieccy policjanci zatrzymali kobietę, która podczas wykonywanych czynności zaproponowała mundurowym łapówkę w wysokości 10 000 złotych w zamian za "zapomnienie o sprawie". Stało się to zaraz po tym, jak mieszkańcy miasta ujęli ją nietrzeźwą za kierownicą samochodu. Teraz, za korupcyjną propozycję, może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że mieszkańcy miasta uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie, która wcześniej nie była w stanie zapanować nad kierowanym przez siebie pojazdem. Podczas badania, które przeprowadzili mundurowi, wyszło na jaw, że 59-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

10 tysięcy złotych łapówki

Podczas dalszych czynności kobieta zaproponowała policjantom łapówkę w wysokości 10 tysięcy złotych w zamian za "zapomnienie o sprawie". Pomimo tego, że funkcjonariusze poinformowali ją, że już sama taka propozycja jest przestępstwem, kobieta wielokrotnie ponawiała swoją propozycję, będąc zdziwiona, że policjanci nie chcą jej przyjąć. Wtedy też została zatrzymana. Za próbę skorumpowania mundurowych może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Oczywiście odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.