Wiadomości z Sosnowca

16 kwietnia SmogoBus będzie miał ostatni przystanek

  • Dodano: 2021-04-14 08:00, aktualizacja: 2021-04-13 13:58

W każdy piątek od początku marca po Sosnowcu jeździ SmogoBus, czyli specjalny hybrydowy autobus, w którym urzędnicy zachęcają mieszkańców do wymiany pieca. 16 kwietnia SmogoBus dotrze na Jęzor i zaparkuje przy Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Zawodzie 34). Z porad będzie można skorzystać w godz. 12.00-17.00.

Zanim SmogoBus wyjechał w trasę, do 10 tysięcy mieszkańców domów jednorodzinnych w Sosnowcu trafiły specjalne pakiety informacyjne, zawierające wiadomości o programach, z których można uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca.

– Odwiedziliśmy już dwie dzielnice, w obu przypadkach, mimo niesprzyjającej pogody do SmogoBusa przyszło w sumie 120 osób. Dzięki wizycie w SmogoBusie podpisaliśmy już pierwsze umowy z mieszkańcami – mówi Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

– Mieszkańcy mają z czego wybierać. Po raz pierwszy mogą skorzystać z programu „Stop Smog”, nadal działa miejski program dofinansowujący wymianę pieca oraz program „Czyste powietrze” – podkreśla Michał Zastrzeżyński.

Program „Stop Smog” adresowany jest do najmniej zamożnych mieszkańców Sosnowca. Można w ten sposób pozyskać nawet 53 tys. zł. przy zaledwie 5% wkładzie własnym na wymianę pieca oraz docieplenie budynku. Z miejskich funduszy na wymianę kotła można pozyskać nawet 8 tys. zł. Trzecią możliwością pozyskania wsparcia jest program „Czyste Powietrze”.

Szczegółowych informacji odnośnie dofinansowań udziela:

Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami

Al. Zwycięstwa 20

tel. 32 296 05 79

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również