Wiadomości z Sosnowca

16 kwietnia SmogoBus będzie miał ostatni przystanek

  • Dodano: 2021-04-14 08:00, aktualizacja: 2021-04-13 13:58

W każdy piątek od początku marca po Sosnowcu jeździ SmogoBus, czyli specjalny hybrydowy autobus, w którym urzędnicy zachęcają mieszkańców do wymiany pieca. 16 kwietnia SmogoBus dotrze na Jęzor i zaparkuje przy Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Zawodzie 34). Z porad będzie można skorzystać w godz. 12.00-17.00.

Zanim SmogoBus wyjechał w trasę, do 10 tysięcy mieszkańców domów jednorodzinnych w Sosnowcu trafiły specjalne pakiety informacyjne, zawierające wiadomości o programach, z których można uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca.

– Odwiedziliśmy już dwie dzielnice, w obu przypadkach, mimo niesprzyjającej pogody do SmogoBusa przyszło w sumie 120 osób. Dzięki wizycie w SmogoBusie podpisaliśmy już pierwsze umowy z mieszkańcami – mówi Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

– Mieszkańcy mają z czego wybierać. Po raz pierwszy mogą skorzystać z programu „Stop Smog”, nadal działa miejski program dofinansowujący wymianę pieca oraz program „Czyste powietrze” – podkreśla Michał Zastrzeżyński.

Program „Stop Smog” adresowany jest do najmniej zamożnych mieszkańców Sosnowca. Można w ten sposób pozyskać nawet 53 tys. zł. przy zaledwie 5% wkładzie własnym na wymianę pieca oraz docieplenie budynku. Z miejskich funduszy na wymianę kotła można pozyskać nawet 8 tys. zł. Trzecią możliwością pozyskania wsparcia jest program „Czyste Powietrze”.

Szczegółowych informacji odnośnie dofinansowań udziela:

Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami

Al. Zwycięstwa 20

tel. 32 296 05 79

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.