Wiadomości z Sosnowca

115 wolnych miejsc w sosnowieckim Żłobku Miejskim

  • Dodano: 2019-03-01 10:15

W styczniu 2020 roku zostanie uruchomiony kolejny oddział Żłobka Miejskiego w Sosnowcu.

Będzie to możliwe dzięki funduszom, które miasto właśnie otrzymało w ramach programu „Maluch+”. Uruchomiona zostanie największa placówka w mieście i obejmie opieką 100 dzieci.

Jaki wynosi koszt projektu?

Cały projekt związany z adaptacją budynku przy ulicy Suchej 23 wyceniany jest na 4,5 mln zł. Z programu „Maluch+” miasto otrzymało 2,2 mln zł. To najwyższe wsparcie w województwie śląskim.

Pozostałe środki, czyli prawie 2,3 mln zł, będą pochodziły z budżetu naszego miasta. Nie mamy czasu do stracenia, dlatego postępowanie przetargowe powinno ruszyć w najbliższych dniach, aby od stycznia 2020 roku kolejny oddział Żłobka Miejskiego w Sosnowcu mógł działać – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Najważniejsze prace adaptacyjne budynku, w którym wcześniej mieściła się placówka opiekuńczo-wychowawcza, będą skupiały się na dostosowaniu obiektu do potrzeb małych dzieci.

Przebudowane zostaną sanitariaty, sale, wybudujemy windę poprawiając dostępność dla osób niepełnosprawnych, zagospodarujemy teren przed żłobkiem, gdzie powstanie m.in. strefa zabaw i parking – wylicza Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Z roku na rok przybywa wolnych miejsc

Na koniec 2015 roku w Żłobek Miejski mógł przyjąć 240 dzieci. W 2018 roku dzięki inwestycjom i otwarciu dwóch kolejnych oddziałów liczba miejsc wzrosła do 331. W styczniu 2020 roku Żłobek Miejski będzie mógł przyjąć 446 dzieci. To dzięki otwarciu oddziału przy ulicy Suchej oraz zwiększeniu miejsc (od września 2019 r. - również dzięki kolejnej dotacji z programu „Maluch+”) w oddziale przy ulicy Czołgistów.

W ciągu kilku lat niemal podwoiliśmy liczbę miejsc, a to nie koniec, bo właśnie zwiększyliśmy z 5 do 10 godzin limit czasowy przebywania dzieci w Klubiku Dziecięcym, a wkrótce w centrum miasta otwieramy kolejny klubik. W sumie będziemy mieli 446 miejsc w żłobku miejskim i 32 miejsca w dwóch klubikach dziecięcych – mówi prezydent Chęciński.

Warto pamiętać, że dzięki wsparciu miasta, pobyt dzieci w prywatnych żłobkach jest tańszy - miasto współfinansuje go kwotą 500 zł. Miejsc w prywatnych żłobkach jest ponad 500.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.