Sukces ucznia z Plater w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
“Opowiadanie „Sztandar w marynarce” ucznia naszego Liceum, Konrada Gałysy, zostało uznane za jedno z najlepszych w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii i Lecha Kaczyńskich, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater.
W czasie uroczystej gali finałowej odbywającej się w Częstochowie 25 kwietnia Konrad otrzymał za zajęcie II miejsca nagrodę w postaci sprzętu elektronicznego i publikacji historycznych, w tym unikalnego wydania „Raportu Witolda”.
Wyróżnione w konkursie prace jury określiło jako dojrzałe i mocno osadzone w historii i tradycji narodu oraz regionu. Opowiadanie Konrada zainspirowane zostało autentyczną historią sztandaru Naszego Liceum, który przetrwał II wojnę światową dzięki woźnemu, panu Janowi Kłekowi. Laureatowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów – podkreśla Justyna Tulicka, dyrektor LO im. E. Plater.




![Siedem dni, wiele scen i jeszcze więcej emocji! TOP wydarzenia w regionie [27.02 – 05.03]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/02/ChatGPT-Image-26-lut-2026-21_42_31.png)














Dodaj komentarz