Wiadomości z Sosnowca

Widłowe wózki używane - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć!

 • Dodano: 2019-01-21 12:30, aktualizacja: 2019-01-22 12:46

Zastanawiasz się nad inwestycją w widłowe wózki używane, jednak masz ograniczony budżet lub po prostu chcesz zaoszczędzić? Jeśli tak, to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami! Dzięki nim dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu, jakie marki wózków widłowych cieszą się dobrymi opiniami oraz czego koniecznie unikać, aby nie stracić pieniędzy.

Oczywiste jest, iż inwestycje w wózki używane w firmach nie są codziennością. Wynika to ze specyfiki wózków oraz dość wysokich cen jakimi się charakteryzują. Dlatego warto dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas wyboru wózka widłowego używanego, tak aby dokonana transakcja przyniosła naszemu przedsiębiorstwu korzyści, a nie, jak przy niektórych błędnych i nieprzemyślanych decyzjach - starty. Zapraszamy do lektury!

Czy inwestowanie w używane wózki widłowe jest opłacalne?

Tak! Dlaczego? Ponieważ używane wózki widłowe jakie oferuje rynek charakteryzują się atrakcyjnymi cenami, w porównaniu do nowych i nierzadko bardzo drogich wózków. Przedsiębiorcy, których budżet nie jest zbyt duży, potrzebujący usprawnić i przyspieszyć tempo pracy w prowadzonej działalności poprzez lokatę kapitału w wózki widłowe, nie powinni obawiać się inwestycji w nienowy, tańszy, lecz wcale nie gorszy używany pojazd! W tym przypadku argumentem, który przemawia za kupnem omawianych pojazdów jest ich atrakcyjna cena.

Istnieje więcej powodów dla których warto kupować widłowe wózki używane. Planowanie dużych inwestycji, jak chociażby zakup całej floty wózków widłowych, może okazać się problematyczne, ze względu na zmienną ofertę przedsiębiorstw. Wynika to z licznych modyfikacji w gospodarce czy też pojawianie się nowych trendów w stosunkowo krótkim czasie. Działania te powodują, iż niektóre firmy mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego wózka widłowego i jednoczesnym dostosowaniem jego funkcji do swojej oferty oraz potrzeb. Dlatego inwestycja w używany model wózka widłowego może okazać się dobrym rozwiązaniem! Inwestor ma możliwość przetestowania pojazdu i sprawdzenia go pod kątem funkcjonalności oraz wydajności. W momencie kiedy używany wózek spełni oczekiwania przedsiębiorcy, to stworzenie w przyszłości planowanej floty wózków na pewno okaże się łatwiejsze i mniej problematyczne!

Załadunek i rozładunek towarów często bywają czynnościami, które pochłaniają wiele cennego czasu. Działania te, mogą przebiegać zdecydowanie sprawniej, jeżeli firma posiada wózki widłowe, które idealnie sprawdzają się podczas zadań tego typu. To kolejny powód przemawiający za tym, iż wózki widłowe używane mogą usprawnić pracę, nawet jeśli nie są stale eksploatowane. Co więcej, jeżeli przedsiębiorstwo potrzebuje skorzystać z wózka tylko kilka razy w roku, warto przemyśleć wynajem używanego wózka widłowego. Aktualnie większość producentów wózków widłowych oferuje usługi wynajmu, taki rodzaj serwisu znajduje się tutaj.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem używanego wózka widłowego?

Wybór używanego wózka widłowego powinien być przemyślany i poprzedzony dokładną analizą wybranego modelu. Istnieje kilka fundamentalnych elementów i parametrów w wózkach widłowych, które należy dokładnie sprawdzić zanim dokonana zostanie transakcja zakupu, a jest to:

 • gwarancja - wielu producentów wózków widłowych oferuje gwarancję dla używanych widlaków nawet do 24 miesięcy,
 • dokumenty - bardzo istotne jest, aby osoba od której kupujemy używany wózek przedstawiła dokumenty, tj. historię serwisową pojazdu, czy też dokumentację przedstawiającą wszystkie ewentualne wymiany części w wózku,
 • wiek wózka - należy mieć na uwadze, iż młodszy wózek widłowy może być w gorszym stanie, niż ten, który wyznacza się dłuższym stażem pracy - dzieje się tak, ponieważ w niektórych firmach wózki są eksploatowane bez przerw,
 • motogodziny - to najlepszy miernik, dający kupującemu pogląd na zużycie sprzętu - im więcej wózek widłowy ma przepracowanych motogodzin, to oznacza, iż sprzęt był częściej eksploatowany,
 • rejestracja w UDT - każdy wózek widłowy musi zostać zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego, dlatego warto sprawdzić czy wybrany pojazd jest w bazie danych UDT,
 • źródło zakupu - warto wybierać oficjalne i sprawdzone, wiarygodne strony i sklepy dealerów do zakupu wózków widłowych.

To nie wszystkie elementy, na które należy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy zainwestować w wózki używane. Istotna jest także specyfikacja techniczna pojazdu. Przed zawarciem ostatecznej transakcji, koniecznie należy sprawdzić w wózku widłowym:

 • opony - jeżeli opony są bardzo starte, może świadczyć to o dużym stopniu eksploatacji pojazdu, ponadto warto zwrócić uwagę czy opony nie posiadają żadnych widocznych uszkodzeń,
 • maszt - przed zawarciem transakcji, należy sprawdzić czy masz wózka działa poprawnie - najlepiej jest wypróbować maszt poprzez podniesienie ciężkiego ładunku i opuszczenie go,
 • widły - zużycie wideł nie powinno być większe niż 10% ich pierwotnej grubości,
 • silnik - aby sprawdzić silnik wózka widłowego, należy go uruchomić na minimum 15 minut - w tym czasie należy sprawdzić każdą funkcję hydrauliczną i obserwować czy nie ma ewentualnych wycieków.

Powyżej zostały wyszczególnione podstawowe elementy, które należy przetestować i sprawdzić zanim zawrzemy umowę kupna używanego wózka widłowego. Niestety, ryzyko związane z zakupem wózka jest dość wysokie, dlatego poniżej znajduje się kilka wskazówek, mogących ułatwić zakup pojazdu.

Porządne, używane wózki widłowe są dostępne tutaj!

Jak wybierać widłowe wózki używane?

 • Marka - sprawdzone marki wózków używanych, jak ta tu, są gwarancją udanego zakupu!
 • Dostępność - jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy, warto wybierać te modele używanych wózków widłowych, dla których dobór części nie będzie problemem, ze względu na wysoką cenę poszukiwanych elementów czy też ich dostępność w sklepach.
 • Bezpieczeństwo - ważne jest, aby dokładnie przeanalizować i przetestować kupowany wózek, tak aby był bezpieczny w użytkowaniu. Co więcej należy zadbać o bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie poprzez organizowanie szkoleń i kursów dla osób, które będą pełniły funkcję operatorów wózków widłowych.

Podsumowanie

Widłowe wózki używane są dobrą alternatywą dla przedsiębiorców, którzy chcą usprawnić pracę w swoich firmach. To sprzęty, które są popularne i wykorzystywane w wielu branżach, jak branża motoryzacyjna, spożywcza, farmaceutyczna, jak i w pracach na magazynach czy halach. Pojazdy te ułatwiają transport oraz rozładunek i załadunek towarów. Podsumowując wózki widłowe używane to bardzo dobra alternatywa dla drogich i nowych wózków, jednak jeżeli zależy nam na porządnym zakupie należy dokładnie sprawdzić wózek, zarówno pod względem technicznym, jak i eksploatacyjnym.

Ofertę używanych wózków widłowych marki Toyota znajdziesz  tutaj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.