Wiadomości z Sosnowca

Szukasz pracy w Katowicach? Podpowiadamy od czego zacząć

  • Dodano: 2019-06-07 12:30

Rozpoczęcie kariery zawodowej warto dobrze zaplanować. Kilka prostych wskazówek pomoże ci sprawniej przebyć czas poszukiwania pracy. Może warto spróbować w stolicy Górnego Śląska?

Katowicki rynek pracy stale się rozwija. Według danych zgromadzonych przez Urząd Statystyczny w stolicy województwa śląskiego stopa bezrobocia spadła z 2,8% w 2016 roku do 2,2% w roku 2017 (źródło: https://www.pulshr.pl/rekrutacja/rynek-pracy-na-slasku-pensje-rosna-a-miejsc-pracy-przybywa,59123.html). Obecnie pracowników poszukuje się zwłaszcza w sektorze przetwórstwa przemysłowego, budownictwie i transporcie. Niezależnie od branży proces poszukiwania pracy ma kilka podobnych etapów.

Gdzie szukać ofert pracy?

Na początek sprecyzuj swoje oczekiwania. Czy masz wyuczony zawód? Interesuje cię konkretne stanowisko lub firma? Wszystkie te oczekiwania mogą stać się twoim punktem wyjścia do szukania ofert pracy w Internecie. Jeśli postawisz sobie konkretny cel, łatwiej będzie ci poruszać się wśród ogłoszeń. Wiarygodne oferty pracy znajdziesz w profesjonalnych serwisach rekrutujących, takich jak Aplikuj.pl.

Jak napisać CV?

Dobrze jest zadbać, by twoje CV sprawiało wrażenie napisanego specjalnie pod kątem konkretnej oferty. Możesz to osiągnąć poprzez dopisanie pod imieniem i nazwiskiem nazwy interesującego cię stanowiska. Tuż pod tymi podstawowymi informacjami opisz swoje umiejętności i doświadczenia - najważniejsze dane należy umieścić na górze CV! Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę rekrutera, nie bój się korzystać z wyróżników tekstowych, takich jak wypunktowania.

Jak rozwijać swoje kompetencje?

Okres aktywnego poszukiwania pracy to dobry czas na zdobywanie nowych umiejętności. Możesz np. zdecydować się na rozpoczęcie kursu. Zaświadczenie o odbyciu szkolenia bywa ważną informacją dla potencjalnego pracodawcy i może przynieść ci wyższe zarobki. Każda branża wymaga innych kompetencji - nie bez znaczenia jest również to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Jeśli jako kobieta nie boisz się podejmować różnych zajęć, możesz dowiedzieć się więcej o rynku pracy z artykułu „Kobieta pracująca - jakie kwalifikacje warto zdobyć?”.

 

Katowice znajdują się w czołówce polskich miast, w których zarabia się najlepiej. Być może już niedługo przekonasz się o tym na własnej skórze.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Danieel

    Ja myślę, że się powinno zacząć od CV przede wszystkim. Ja pierwsze co to wykupiłem premium na szybkie cv, bo to bez względu na to ile razy korzystasz nie musisz tego odnawiać i zacząłem super szablonów szukać, żeby to CV ładnie wyglądało i dla mnie to jest istotne, jak oni tylko 6 s poświecają na oglądanie tych CV to musi być ładne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.