Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec - aktualne ceny mieszkań

  • Dodano: 2019-02-14 11:15

Sosnowiec stawia na rozwój – inwestycje i poprawa estetyki miasta sprawiają, że rośnie zainteresowanie mieszkaniami w tym najludniejszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego. Co wyróżnia Sosnowiec na tle innych miast nowopowstałej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? Ile kosztują nowe mieszkania w Sosnowcu? Więcej dowiesz się z naszego artykułu!
 

Dlaczego warto zamieszkać w Sosnowcu?

Sosnowiec z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjny dla mieszkańców. Rewitalizacja centrum, wyremontowane drogi, otwarta w 2018 roku, nowoczesna Zagłębiowska Mediateka, nowe baseny – to tylko kilka przykładów ostatnich inwestycji. Sosnowiec to również atrakcyjne tereny zielone, w tym zabytkowe zespoły parkowe, a także rozbudowana oferta edukacji na każdym szczeblu.

Sosnowiec jest doskonale skomunikowany zarówno z pozostałymi miastami Zagłębia Dąbrowskiego, jak i ze Śląskiem. Tanie, nowe mieszkania w Sosnowcu i wygodny dojazd sprawiają, że miasto to jest atrakcyjną alternatywą dla osób pracujących w Katowicach.
 

Ceny mieszkań – jak Sosnowiec wypada na tle innych miast Zagłębia i Śląska?

Ceny mieszkań w Sosnowcu są stabilne i w przeciągu ostatniego roku utrzymywały się na poziomie ok. 3340 zł za 1 m2. Nieruchomości w Sosnowcu są tańsze, niż w Dąbrowie Górniczej (3534 zł/m2) i Będzinie (3539 zł/m2) i nieznacznie droższe, niż w Czeladzi (3270 zł/m2).

Mieszkania w Sosnowcu są również tańsze, niż nieruchomości zlokalizowane w największych miastach Śląska – Katowicach (5559 zł/m2) i Gliwicach (4077 zł/m2), przy czym ich ceny są wyższe, niż w Zabrzu (2859 zł/m2) i Bytomiu (2430 zł/m2) – kolejnych pod względem wielkości miastach Śląska.
 

Gdzie najtaniej, gdzie najdrożej – ceny w poszczególnych dzielnicach Sosnowca

W większości dzielnic Sosnowca, ceny mieszkań oscylują wokół 3,4 tys. zł za 1 m2. Za 3,3-3,5 tys. zł kupisz metr mieszkania w Śródmieściu, na Zagórzu, Sielcu, Pogoni i w Starym Sosnowcu. Nieznacznie drożej jest w Klimontowie – za analogiczną powierzchnię mieszkania zapłacisz tam 3549 zł. Zdecydowanie najdroższe są Milowice (3928 zł/m2), z kolei najtańsze mieszkania znajdziesz na Dańdówce (3196 zł/m2), Środuli (3017 zł/m2) oraz Niwce (2579 zł/m2).
 

Nowe mieszkania w Sosnowcu – ceny i lokalizacje

Sosnowiec to również nowe inwestycje mieszkaniowe – w mieście, m.in. w Milowicach, na Pogoni czy Sielcu powstają nowoczesne osiedla, oferujące mieszkania w różnym standardzie i o różnych powierzchniach. Ceny nieruchomości w nowym budownictwie mieszczą się w przedziale od 3890 do 5400 zł za metr, przy czym średnia dla wszystkich inwestycji oscyluje wokół 4,5 tys. zł za m2.

Gdzie znajdziesz nowe mieszkania w Sosnowcu? Jedną z większych realizacji jest osiedle budynków wielorodzinnych zlokalizowane w Milowicach, przy ul. Baczyńskiego, oferujące dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchniach od ok. 45 do ok. 60 m2.


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • marta

    Witam. Skąd są pozyskane te dane? Czy z faktycznie uzyskanych cen transakcyjnych czy są to wyniki badań ofert? Pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.