PCV to inaczej polichlorek winylu. Z tego surowca produkowanych jest wiele produktów wykorzystywanych w budownictwie, wykończeniach wnętrz, elektryce, a także w branży motoryzacyjnej. Chcesz dowiedzieć się, jak produkowane są profile z tworzywa sztucznego? Gdzie można je wykorzystać? Sprawdź poniższy wpis i poznaj profile PCV.
W dzisiejszych czasach firmy produkcyjne inwestują w coraz nowsze technologie oraz surowce, które są łatwe w obróbce. Dobrym przykładem innowacji w branży przemysłowo-produkcyjnej są profile PCV. To elementy wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, które znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i nie tylko.
Producent profili z tworzyw sztucznych – co można wykonać z PCV?
Nowoczesne półprodukty takie, jak profile PCV są wytwarzane w wyniku obróbki głównego surowca, czyli polichlorku winylu. Gotowe profile powstają po przeprowadzeniu procesu ekstrudowania, czyli wytłaczania tworzywa sztucznego w specjalnych formach. Dzięki temu producent profili z tworzyw sztucznych może wykonać:
- kątowniki uniwersalne, dystansowe i zadrukowane,
- kątowniki dywanowe,
- profile łazienkowe i dylatacyjne,
- prowadnice do rolet,
- wężyki,
- przesłony LED,
- profile zamknięte i otwarte.
Oczywiście firma zajmująca się produkcją profili PCV może wykonać też wiele innych elementów z tworzywa sztucznego. Te znajdują zastosowanie przede wszystkim
w budownictwie, motoryzacji, przemyśle oraz w branży elektrycznej.
Więcej o firmie, która działa jako producent profili z tworzyw sztucznych, znajdziesz na stronie: https://zeltech.pro/.
Proces produkcji profili z PCV – krok po kroku
Procedury produkcji profili z tworzywa sztucznego, czyli polichlorku winylu nie są skomplikowane. Do wytworzenia gotowego wyroby potrzebna jest jednak nowoczesna linia produkcyjna. Producent profili z tworzyw sztucznych realizuje następujące czynności:
- Przygotowanie dokumentacji technicznej. Konstruktorzy ustalają wymiary i ostateczne parametry profili PCV.
- Obróbka materiału poprzez proces szlifowania, wiercenia, toczenia, frezowania, wypalania i tłoczenia.
- Testowanie gotowych wyrobów w celu sprawdzenia wytrzymałości.
Średni czas przygotowania profili z PCV na zamówienie to 8-16 tygodni. W przypadku standardowych zleceń producent profili z tworzyw sztucznych może wykonać gotowe elementy nawet w 4 tygodnie.
Dlaczego warto inwestować w profile z tworzyw sztucznych?
Nowoczesne profile z PCV znajdują zastosowanie w branży automotive, ogrodniczej, elektronicznej, meblowej, oświetleniowej, a także budowlanej i wykończeniowej. Tak szerokie możliwości wykorzystania wynikają z kilku cech charakteryzujących gotowe wyroby z polichlorku winylu, a mianowicie:
- uniwersalność,
- łatwość obróbki materiału,
- wytrzymałość i odporność na oddziaływanie zewnętrznych czynników atmosferycznych,
- niska waga,
- niewielkie koszty produkcji.
Powyższe czynniki powodują, że profile z tworzyw sztucznych są cenione przez wielu specjalistów w różnych branżach na całym świecie.