Wiadomości z Sosnowca

Jak sobie dorobić?

  • Dodano: 2019-06-17 15:00

Pracujesz na pełny etat? Studiujesz i potrzebujesz trochę dodatkowych pieniędzy? Czasem nie można uniknąć podjęcia dodatkowej pracy. Ale warto wiedzieć, co się najbardziej opłaca, w czym będziemy dobrzy. Oczywiście istotne jest również  wynagrodzenie. Trzeba wiedzieć zatem, gdzie najlepiej się zatrudnić i czym się zająć, gdy chcemy sobie dorobić.

Sezonowe

Wśród pracy sezonowej jedną ze znanych propozycji są zbiory, np. owoców czy warzyw.. Wystarczy tylko czasem wyjechać na kilka dni albo dłużej. Pracodawcy zatrudniają niemal każdego, bo potrzebują jak najwięcej rąk do takiej pracy. Często też jest zapewniony nocleg i wyżywienie, więc też więcej zarobimy, bo nie musimy wydawać pieniędzy na zakwaterowanie czy jedzenie. Zbiory owoców lub warzyw to zajęcie, które wiąże się też często z wyjazdami poza terytorium naszego kraju, np. do Niemiec czy Holandii.

Ogłoszenia i znajomi

A jak nie zbieranie, to coś innego. Wiele serwisów oferuje zatrudnienie dodatkowe. Wystarczy tylko zacząć szukać, bo zwykle takich ofert jest całe mnóstwo. Codziennie pojawiają się nowe. Często poszukiwane są osoby np. do pisania  artykułów, prac, opinii na forach; pomoce domowe, osoby do wyprowadzania psów, asystowania, inwentaryzacji albo układaniu towaru w sklepie. Warto też popytać wśród swoich znajomych czy rodziny. Może ktoś słyszał o jakiejś propozycji pracy albo potrzebuje w czymś pomocy.

Małe biznesy

Warto wykorzystać do pomocy swoje talenty i umiejętności, nawet jeśli wydaje się, że wcale ich nie mamy. Jeśli np. umiemy piec czy gotować, można zapytać w pobliskich kawiarniach i restauracjach, czy może nie potrzebują naszych przysmaków chwilowo, bo np. ktoś odszedł, ktoś jest na urlopie. Podobnie może to zadziałać w innych dziedzinach np. można robić bransoletki, sprawdzać teksty i szkolne prace znajomych, sprzedawać swoje zdjęcia, ozdabiać wszystko, jeśli mamy artystyczną duszę.

Lumpeksy

Warto tam czasem zajrzeć do sklepów z tanią odzieżą i np. kupić coś dla siebie albo zaopatrzyć się w więcej ubrań po bardzo niskich kosztach. Później można je nieco odświeżyć, przyszywając coś, ozdabiając i sprzedawać dalej. Tak zadbane, ale tanie ubrania można zaproponować znajomym, którzy chcą mieć coś oryginalnego, ale nie za stać ich na wydawanie dużych sum pieniędzy. Pamiętajmy też, że w takich sklepach często można znaleźć markowe ubrania. Dodatkowo lumpeksy przynajmniej raz w tygodniu pozbywają się asortymentu, wyprzedając go np. za złotówkę od sztuki. O tym też warto pamiętać, bo może mamy lumpeks pod domem i wystarczy tylko dowiedzieć się, którego dnia jest największa wyprzedaż.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.