Wiadomości z Sosnowca

Jak poradzić sobie z pracą pod presją czasu?

  • Dodano: 2019-06-17 15:15

Dla wielu zawodów praca pod presją czasu jest znakiem rozpoznawczym. Zmagają się z nią także osoby, które nie potrafią w odpowiedni sposób zadbać o organizację obowiązków zawodowych, przez co muszą w szybkim czasie wykonywać większość zadań.

Jak zwiększyć własną produktywność?

Stres na wiele osób działa mobilizująco, ale może być także główną przyczyną zmniejszenia efektywności pracy. Jeśli chcemy poradzić sobie z wykonywaniem obowiązków zawodowych pod presją czasu, to warto zadbać o jak najlepszą organizację. Wystarczy dokładnie planować realizację kolejnych zleceń, korzystając z kalendarza lub wirtualnych organizatorów. Należy także postarać się, aby w podbramkowych sytuacjach osiągnąć maksimum skupienia. W tym celu trzeba usunąć wszystkie rozpraszacze i zadbać o własny komfort. Odpowiednie oświetlenie biurka, wygodne krzesło i nowoczesne oprogramowanie komputerowe – wszystko to wpływa na naszą wygodę i tym samym pomaga zwiększyć produktywność. Warto na bieżąco odhaczać kolejne wykonane zadania, żeby dokładnie kontrolować swoje postępy.

Gdy praca jest źródłem stresu

Osoby mało odporne psychicznie nie radzą sobie z napięciem w pracy. Jeśli muszą w szybkim czasie zrealizować ważne zlecenia, czują narastający stres, który dodatkowo je paraliżuje. Jeżeli ktoś nie czuje się dobrze w zawodzie wymagającym błyskawicznego podejmowania, powinien poszukać nowej propozycji zawodowej. W dzisiejszych czasach wystarczy wejść na portal pracuj.pl, aby przekonać się, że znalezienie nowej posady, w pełni odpowiadającej naszym oczekiwaniom, nie jest trudnym zadaniem. Już sama zmiana otoczenia może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, dlatego warto zdecydować się na ten krok.

Praca pod presją czasu jest dobrym wyborem dla osób odpornych psychicznie, na których stres działa mobilizująco. Jeśli jednak przestaliśmy czuć się w niej komfortowo, a ciągłe napięcie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, lepiej zdecydować się na zmianę. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku mniej odpowiedzialnego stanowiska ważna będzie odpowiednia organizacja pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.