Wiadomości z Sosnowca

Fluiconnecto - odpowiedź na rosnące potrzeby przemysłu

  • Dodano: 2019-10-02 13:30

Fluiconnecto to międzynarodowa marka, która odniosła ogromny sukces na wielu rynkach, w tym na rynku skandynawskim. Nic więc dziwnego, że firma ta posiada ogromne doświadczenie w zakresie produkcji komponentów zoptymalizowanych pod kątem środowiska leśnego.

Fluiconnecto - optymalna technologia dla leśnictwa

Fluiconnecto, to firma niezwykle doświadczona w produkcji komponentów przeznaczonych dla przemysłu leśnego. W skład tej grupy produktów wchodzą:

1.    Węże - które najczęściej przeznaczone są do montażu w układach klimatyzacyjnych, zainstalowanych wewnątrz kabiny operatora. 
2.    Złącza hydrauliczne, które znacznie przyspieszają wymianę poszczególnych segmentów obwodów hydraulicznych, zapewniając jednocześnie ich wysoką skuteczność i szczelność. 
3.    Osłony instalacji hydraulicznych - mowa tu zwłaszcza o dodatkowym zabezpieczeniu węży i innych elementów przesyłowych, które w warunkach silnego zalesienia mogłyby ulec uszkodzeniu.
4.    Elementy obwodów hydraulicznych, w tym pompy, siłowniki, silniki, a nawet rozdzielacze i elektrozawory.

Fluiconnecto - najwyższa jakość realizowanych usług

Istotnym elementem działalności marki Fluiconnecto, jest - oprócz produkcji i dystrybucji części - realizacji szerokiej gamy usług dla przemysłu leśnego. Mowa tu zwłaszcza o:

- usługach diagnostycznych obejmujących różne typy układów hydraulicznych,
- usługach serwisowych, polegających między innymi na regeneracji zużytych elementów instalacji siłowych (silników, pomp, siłowników itd.),
- usługach związanych z zakuwaniem przewodów,
- usługach instalacyjnych, polegających przede wszystkim na montowaniu nowych linii bezpośrednio na nowych maszynach. 

Forestmaster - jakość dzięki technice

Jednym z przykładów wdrażania nowych technologii w ofercie marki Fluiconnecto, jest technologia Forestmaster. Polega ona na istotnym zwiększeniu wytrzymałości węży hydraulicznych, dzięki czemu znacznie łatwiej znoszą one warunki panujące w obrębie lasu. Odbywa się to poprzez:

•    zaimplementowanie w strukturze węża dodatkowej warstwy ochronnej, zabezpieczającą jego strukturę przed przetarciem,
•    wprowadzenie zupełnie nowej odmiany gumy, która zachowuje swoje właściwości nawet w temperaturze do - 46 stopni Celsjusza.

Podsumowanie

Dzięki swym skandynawskim doświadczeniom Fluiconnecto odgrywa ogromną rolę również w polskim przemyśle leśnym. Nic więc dziwnego, że marka ta posiada swoje siedziby na terenie naszego kraju (Poznań i Kraków). Podsumowując, jest to firma, która swoją popularność zawdzięcza niezwykłej innowacyjności i bogatemu doświadczeniu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.