Wiadomości z Sosnowca

ENEMEF: Noc Oscarowa

 • Dodano: 2011-05-06 13:30

ENEMEF: Noc Oscarowa to wielkie tytuły, wielkie nazwiska i wielkie emocje. W tym wyjątkowym repertuarze znalazły się cztery filmy, które otrzymały 32 nominacje Amerykańskiej Akademii Filmowej i zdobyły aż 11 statuetek: "Jak zostać królem", "Incepcja", "Czarny łabędź" i "Fighter".


Obok żadnego z prezentowanych w trakcie tego maratonu filmów nie można przejść obojętnie, każdy z nich to pozycja absolutnie obowiązkowa dla wszystkich kinomanów. To nie tylko najgłośniejsze filmy zeszłego roku, ale także kino z najwyższej półki, które rozbawi Cię, wzruszy i zaskoczy.


Noc Oscarowa to nie tylko idealna okazja do nadrobienia kinowych zaległości, ale także niepowtarzalna szansa, aby jeszcze raz zobaczyć najlepsze filmy roku.


Repertuar:

 • Jak zostać królem
 • Incepcja
 • Czarny łabędź
 • Fighter


Miasto, kino, data:

 • Białystok: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios Biała, ul. Czesława Miłosza 2, tel. 857108190
 • Bielsko-Biała: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, ul. Mostowa 5, tel. 334987015
 • Gdańsk: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, ul. Kołobrzeska 41c, tel. 587679999
 • Katowice: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, ul. Uniwersytecka 13, tel. 326030101, 326030106
 • Legnica: 14 maja 2011 r. (sobota), kino Helios, ul. Najświętszej Marii Panny 9, tel. 768620200
 • Łódź: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Bałtyk, ul. Narutowicza 20, tel. 426303603
 • Olsztyn: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, ul. Piłsudskiego 16, tel. 895352030
 • Opole: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, Pl. Kopernika 17, tel. 774566655
 • Piotrków Tryb.: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, ul. Słowackiego 123, tel. 447159154
 • Radom: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, ul. Poniatowskiego 5, tel. 483628050
 • Rzeszów: 13 maja 2011 r. (piątek), kino Helios, Al. Powstańców Warszawy 14, tel. 178540064
 • Sosnowiec: 14 maja 2011 r. (sobota), kino Helios, ul. Modrzejowska 32b, tel. 323631414
 • Wrocław: 13 maja 2011 r. (piątek), kino kino Helios, ul. K. Wielkiego 19a-21, tel. 717866566


Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
godzina rozpoczęcia: 23:00, przewidywana godzina zakończenia: 7:00


Ceny biletów:
- 20 zł: cena ulgowa: dla kilkuset osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 20 zł każdy
- 24 zł: cena ulgowa: z kartą grono.net można kupić maksymalnie dwa zniżkowe bilety na jedną kartę
- 26 zł: cena ulgowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
- 29 zł: cena normalna


Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
na ENEMEFy nie ma możliwości rezerwacji biletów - wyłącznie przedsprzedaż
bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie, rozpoczęcie przedsprzedaży: 1 maja 2011 r.


Plan projekcji i kolejność:
kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00


Więcej informacji:
pod adresem http://www.enemef.pl


Informacje o filmach:Jak zostać królem

King's Speech, Australia, USA, Wielka Brytania 2010, 118'
reżyseria: Tom Hooper
scenariusz: David Seidler
obsada: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bohnam Carter
muzyka: Alexandre Desplat


Nominowany w 12 kategoriach, nagrodzony czterema Oscarami, w tym za najlepszy film i za pierwszoplanową rolę męską dla Colina Firtha "Jak zostać królem" to znakomity, dopracowany pod każdym względem film.

Albertowi od dzieciństwa wpajano, że nie dorównuje starszemu bratu, Edwardowi, który z łatwością zdobywał sympatię otoczenia. Do tego chłopak miał przykrą przypadłość - jąkał się. Gdy jednak Edward zrzekł się władzy, aby móc wziąć ślub z amerykańską rozwódką, Albert musiał zostać królem i pokonać swoje ograniczenia. Pomógł mu w tym ekscentryczny logopeda, Lionel Logue.

Kino lekkie, łatwe i przyjemne, a jednocześnie niebanalne. Urzeka nie tylko wyśmienitym aktorstwem i opartą na faktach historią, ale także pełnymi inteligentnego humoru dialogami.Incepcja

Inception USA, Wielka Brytania 2010, 148'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan
obsada: Joseph Gordon - Levitt, Leonardo Di Caprio, Marion Cotillard
muzyka: Hans Zimmer


"Incepcja" Christophera Nolana była najbardziej wyczekiwanym filmem zeszłego roku. Twórca takich kultowych już filmów jak: "Memento" czy "Mroczny rycerz" po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najwybitniejszych współczesnych hollywoodzkich reżyserów.

Główny bohater filmu to Dom Cobb, który jest szefem jednostki specjalizującej się w wydobywaniu informacji ze świadomości osób znajdujących się we śnie. W ten sposób może on zarówno pozyskiwać, jak i wprowadzać nowe dane. Christopher Nolan zabiera widzów w podróż dookoła świata, ale także w głąb ludzkich marzeń sennych. Reżyser zachęca widzów do swobodnej interpretacji tego, co dzieje się w filmie. Widz sam musi zdecydować w co uwierzyć.

Skomplikowana, trzymająca w napięciu fabuła i nagłe zwroty akcji, świetne aktorstwo i doskonałe efekty specjalne, docenili nie tylko widzowie, ale także Akademia, która przyznała "Incepcji" cztery nominacje i cztery statuetki.Czarny łabędź

Black Swan, USA 2010, 108'
reżyseria: Darren Aronofsky
scenariusz: Mark Heyman, John J. McLaughlin, Andres Heinz
obsada: Natalie Portman, Mila Kunis, Winona Ryder, Vincent Cassel
muzyka: Clint Mansell


"Czarny łabędź" Darrena Aronofsky'ego, twórcy kultowych filmów "Requiem dla snu" i "Pi", to perfekcyjny film o niedoskonałości. Reżyser znowu stworzył coś niesamowitego, coś więcej niż tylko film, stworzył arcydzieło, które balansuje na granicy jawy i snu, geniuszu oraz szaleństwa. Dzieło Aronofsky'ego zostało wyróżnione pięcioma nominacjami do Oscara, w tym za najlepszy film, a także najlepszą rolę pierwszoplanową, którą zdobyła Natalie Portman.

"Czarny łabędź" opowiada o Ninie, która należy do jednego z najlepszych zespołów baletowych w Nowym Jorku. Światem baletnic rządzi bezwzględna rywalizacja i wyrachowanie. Marzeniem każdej tancerki jest główna rola królowej łabędzi Odetty w "Jeziorze łabędzim". Ponieważ zbliża się koniec kariery Beth odgrywającej tę postać, inne baletnice zaczynają walkę o jej miejsce.

Przejmująca kreacja zjawiskowej Natalie Portman w połączeniu z elektryzującą muzyką Clinta Mansella, hipnotyzującym montażem i zaskakującym scenariuszem tworzą wciągający, psychodeliczny, niepokojący thriller o bezwzględnej rywalizacji dwóch baletnic, z których każda skrywa mroczną tajemnicę.Fighter

The Fighter, USA 2010, 114'
reżyseria: David O. Russell
scenariusz: Scott Silver, Paul Tamasy
obsada: Mark Walhberg, Christian Bale, Amy Adams
muzyka: Michael Brook


Przejmujący, oparty na faktach film opowiada o przezwyciężaniu życiowych trudności i podążaniu za marzeniami. Pomimo siedmiu nominacji do Oscarów i dwóch otrzymanych statuetek przemknął przez ekrany polskich kin prawie niezauważony - pokaz w trakcie Nocy Oscarowej to niepowtarzalna okazja, aby do niego wrócić.

Autentyczna historia Micky Warda oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, aby stać się mistrzem świata. W walce o zdobycie najważniejszego tytułu pomaga mu przyrodni brat, który stara się odkupić grzechy przeszłości, odzyskać utraconą dumę i uratować rodzinę.

Perfekcyjnie zrealizowany, z Oscarami za najlepsze role drugoplanowe dla Christiana Bale'a i Melissy Leo, ze świetną muzyką i poruszającym scenariuszem zdobył nie tylko uznanie Akademii, ale także kilkadziesiąt innych nagród filmowych na całym świecie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.