Wiadomości z Sosnowca

Dla kogo są materace średnio twarde?

  • Dodano: 2020-02-25 15:15, aktualizacja: 2020-02-28 08:27

Kupując materac do spania trzeba zawsze pamiętać o najważniejszej kwestii, czyli jego twardości. W sklepach dostępne są różne stopnie ich twardości, aby każdy użytkownik miał możliwość dopasowania odpowiedniej dla siebie. Największą popularnością cieszą się materace średnio twarde, ponieważ odpowiadają potrzebom osoby o średniej budowie ciała. Kto powinien zdecydować się na taki właśnie model?

Jak dopasowuje się twardość materaca do ciała?

Wszyscy producenci zalecają, aby stopień twardości dopasowywać w oparciu o wagę ciała i jego wzrost. Śpiąca osoba wywiera bowiem konkretny nacisk na materac, a on powinien zapewnić właściwie podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Nie może się też odkształcać, zapadać, ani tracić na swojej elastyczności, czy wywoływać niebezpiecznych ucisków. W większości sklepów spotkać można:

Ważne, aby przed dokonaniem zakupu zapoznać się ze szczegółowymi zaleceniami danego producenta, gdzie wskazuje on przedział wagowy użytkownika, który może spać na danym materacu. W przypadku materaców średnio twardych, jest to zwykle od około 60 kg do około 100 kg. Warto pamiętać o tym, że materace o tej samej twardości, ale wykonane z innych surowców dają inny komfort.

Jaki materac średnio twardy wybrać?

Najczęściej w tego typu produktach stosuje się warstwy nowoczesnej pianki termoelastycznej lub lateksu. Ciekawym rozwiązaniem jest podwójna warstwa lateksu, ponieważ pozwala uzyskać jeszcze większą trwałość materaca, a nie sprawia, że materac staje się bardziej miękki. Wspomniana pianka to rozwiązanie dla osób ceniących sobie najwyższy komfort. Najpierw reaguje na nacisk ciała i ugina się pod nim, a następnie mięknie pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła. W tego typu materacach nie znajdzie się jednak warstwy włókien kokosowych, ani końskiego włosia, ponieważ one odpowiadają za większy stopień twardości i stosuje się je raczej w materacach twardych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.