Wiadomości z Sosnowca

Dla kogo jest praca w Sosnowcu? Specjaliści, zawody poszukiwane przez pracodawców

  • Dodano: 2018-11-23 15:00

Obecnie dużo mówi się o tym, że na rynku pracy brakuje pracowników, a w szczególności specjalistów w konkretnych dziedzinach. Czy tak jest również w Sosnowcu? Kogo poszukują pracodawcy? Odpowiadamy.

Jak znaleźć pracę w Sosnowcu?

Zgodnie z panującą tendencją, znalezienie pracy w Sosnowcu nie powinno stanowić problemu – w końcu pracodawcy zabiegają o kompetentnych, doświadczonych pracowników oferując im coraz lepsze warunki. Jednak najpierw trzeba wiedzieć, gdzie szukać tych okazji.

Ogłoszenia o pracę w Sosnowcu znajdziesz na praca.money.pl. Poszukiwania warto zacząć od tego serwisu, ponieważ na nim „zbierane” są ogłoszenia z różnych stron z ofertami pracy, takich jak praca.pl, praca.gratka.pl, pracuj.pl, kariera.pl czy infopraca.pl. Dzięki temu nie dość, że można oszczędzić czas, to jeszcze zminimalizować ryzyko, że kilkukrotnie wyślę się CV do tej samej firmy, która ogłasza się w kilku miejscach.

Dobrym rozwiązaniem może też być sprawdzanie ofert w serwisach lokalnych. Co prawda tam rzadko można znaleźć propozycje pracy z wielkich korporacji, są natomiast warunki przedstawiane przez niedużych przedsiębiorców, a niektórym właśnie bardziej odpowiada praca w małych, rodzinnych firmach.

A czy warto sprawdzać ogłoszenia w Urzędzie Pracy? Z pewnością nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny. Tam jednak pracę znajdują zwykle osoby o niskich kwalifikacjach.

Jacy specjaliści poszukiwani są w Sosnowcu?

Wystarczy przejrzeć kilka ogłoszeń, by przekonać się, że w Sosnowcu poszukiwani są przede wszystkim specjaliści związani z handlem i sprzedażą. Zaskoczeniem nie jest również fakt, że pracodawcy poszukują tzw. pracowników technicznych, posiadających konkretne, zwykle ściśle określone umiejętności. Natomiast jak pokazują prognozy, w następnych latach w Sosnowcu zabraknie robotników budowlanych i fizycznych, szefów kuchni, specjalistów od elektroniki i automatyki, a także… magazynierów (tu warto zaznaczyć, że w Sosnowcu mieści się magazyn Amazon, do którego ciągle poszukiwani są pracownicy).

Oprócz tego ze statystyk wynika, że brakuje betoniarzy, opiekunek dziecięcych, lakierników, inżynierów budownictwa, ale też psychologów i psychoterapeutów, zaopatrzeniowców czy projektantów i administratorów baz danych. Widać więc, że tendencja panująca w całym kraju także w przypadku Sosnowca się potwierdza i poszukiwani są przede wszystkim pracownicy posiadający ściśle określone umiejętności, kompetencje w wąskiej dziedzinie.

W jakich zawodach trudno jest znaleźć pracę w Sosnowcu?

Co zaskakujące, jest tylko kilka zawodów, w których trudno jest znaleźć pracę w Sosnowcu ze względu na nadwyżki pracowników. Mowa tu o ekonomistach, filozofach i historykach, socjologach oraz górnikach, mechanikach maszyn i urządzeń oraz operatorach maszyn włókienniczych.

Równowaga panuje natomiast na takich stanowiskach jak nauczyciel, informatyk, kierowca samochodów osobowych, fotograf, geodeta czy farmaceuta.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.