Wiadomości z Sosnowca

Czy warto postawić na biuro rachunkowe? Te argumenty pomogą Ci w podjęciu decyzji

  • Dodano: 2021-12-15 13:30

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właściciele firm zatrudniających kilkadziesiąt osób, bardzo często stają przed dylematem, komu powierzyć prowadzenie ksiąg handlowych. Można robić to oczywiście na własną rękę, jednak w gąszczu wciąż zmieniających się przepisów skarbowych naprawdę nietrudno o pomyłkę. Dlatego też od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się biura rachunkowe, dzięki którym łatwo oszczędzimy sporo czasu i nerwów. O zaletach powierzenia księgowości firmy specjalistom piszemy w poniższym artykule. 

Czas to pieniądz. Skorzystanie z usług biura rachunkowego pozwoli Ci w pełni skupić się na prowadzeniu firmy  

W przepisach skarbowych oraz tych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej nierzadko gubią się sami ustawodawcy. Nic więc dziwnego, że również i właściciele firm nie są w stanie nadążyć za wciąż nowelizowanymi, a jednocześnie bardzo skomplikowanymi przepisami. Jeśli zadanie prowadzenia ksiąg rachunkowych i spraw kadrowych powierzymy biuru rachunkowemu, mamy niemal 100-procentową pewność, że zatrudnieni w nim profesjonaliści znają prawne uwarunkowania od podszewki, a co więcej na bieżąco aktualizują swoją wiedzę. Ponadto, jeśli nawet dojdzie do pomyłki skutkującej stratami lub karami finansowymi, odpowiedzialność za nie spoczywa w takim przypadku właśnie na biurze, które obowiązkowo musi posiadać stosowną polisę OC. Dzięki temu nie dany przedsiębiorca nie musi spędzać długich godzin nad interpretacją meandrów prawnych i może skupić się w pełni na prowadzeniu biznesu. 

Nie musisz tworzyć działu księgowego. Z powodzeniem zastąpi go zewnętrzne biuro rachunkowe 

W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych outsourcing księgowości na barki przedsiębiorstwa rachunkowego to przede wszystkim oszczędność czasu.  W przypadku większych firm, zatrudniających kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, mówimy też o oszczędnościach w kontekście finansowym. Zbędne staje się bowiem tworzenie dodatkowego etatu księgowego lub nawet całego działu odpowiedzialnego za tę materię – odpadają więc nie tylko koszty płacy, ale również wyposażenia stanowiska pracy, opłacenia kursów czy zakupu specjalnego oprogramowania. Co więcej, biuro rachunkowe https://calendaria.com.pl/ bardzo często zatrudnia księgowych wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach, tak więc może nas reprezentować nie tylko przed fiskusem, ale i na przykład Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Takie właśnie usługi znajdziemy w ofercie Biura Rachunkowego Calendaria, świadczącego kompleksową obsługę rachunkowo-księgową oraz kadrowo-płacową już od ponad 15 lat. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.