Wiadomości z Sosnowca

Czy warto budować szklarnię wolno stojącą?

  • Dodano: 2019-04-02 15:00

Budowa szklarni może się okazać dość kosztownym przedsięwzięciem, lecz perspektywa posiadania własnych owoców i warzyw na dłużej bądź pięknych kwiatów jest często bardzo kusząca.

Można zdecydować się na postawienie wolnostojącej szklarni, ale dobrym pomysłem będzie również zadaszenie tarasu. Na co trzeba zwrócić uwagę podejmując decyzję? Oto kilka podpowiedzi:

Szklarnia

Wolnostojąca szklarnia pochłania dość dużo miejsca. Trzeba liczyć się również z faktem, że zmieni ona nieco krajobraz naszego ogrodu. Stąd też to, gdzie ją ustawimy ma ogromne znaczenie. Ponadto, jeżeli chcemy próbować hodowli roślin również zimą, niezbędne będzie także dodatkowe oświetlenie i ogrzewanie. To wszystko oznacza, że postawienie cieplarni powinno być bardzo przemyślane. Niewielka konstrukcja, o powierzchni około 7 metrów kwadratowych, to koszt mniej więcej trzech tysięcy złotych. Do tego trzeba będzie także doliczyć wydatki na ogrzewanie oraz oświetlenie. Szklarnia wykonana ze szkła oraz aluminium będzie nieco tańsza niż wersja z poliwęglanu. 

Ogród zimowy przy domu

Alternatywą dla wolnostojącej szklarni jest ogród zimowy przylegający do domu. W tej roli może doskonale się sprawdzić zadaszony taras. Korzystając z takiego rozwiązania odrobinę przedłużymy sobie dom, zyskując dodatkowe pomieszczenie. Zadaszenie można wykonać stosując systemy aluminiowe do wypełnień z poliwęglanu. Możliwe jest dopasowanie konstrukcji do naszych indywidualnych potrzeb, na przykład zamontowanie przesuwnych drzwi tak, aby latem cieszyć się ze świeżego powietrza. Na stronie http://www.aliplast.pl/ znajdziemy propozycje tego rodzaju konstrukcji, które bez problemu dostosujemy do swoich preferencji. Zaletą ogrodu zimowego na pewno jest fakt, że umiejscowiony przy ścianie domu będzie korzystał z ciepłej ściany budynku nie tracąc aż tak dużej ilości energii cieplnej. Natomiast w słoneczne dni można liczyć na dogrzanie całego pomieszczenia dzięki energii solarnej. Jeśli jednak chcemy hodować rośliny również zimą, niezbędne będzie także doświetlenie i dodatkowe źródło ciepła. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.