Wiadomości z Sosnowca

Certyfikat SSL od podszewki. Co daje protokół szyfrujący?

  • Dodano: 2019-09-18 15:00

Wchodząc na stronę www, nie masz pewności, czy serwis ten jest odpowiednio chroniony przed działaniem nieuczciwych hackerów? Obawiasz się wpisywać swoje personalia na witrynach wirtualnych? Coraz częściej słyszysz o przestępstwie w postaci phishingu, czyli wykradania danych osobowych w sieci? Nie musisz popadać w panikę, wystarczy że zorientujesz się, czy platforma, na jakiej właśnie się znalazłeś jest odpowiednio zabezpieczona. Jak to zrobić? Wystarczy popatrzeć na charakterystyczny symbol zielonej kłódki widniejący w pasku adresowym - jeśli takowy znak dostrzeżesz, możesz spać spokojnie, że serwis jest wiarygodny i możesz mu „zaufać”, przekazując za jego pośrednictwem swoje personalia.

Prestiż dla właściciela

Wspomniany we wstępie niniejszego artykułu specyficzny znak kłódki znajdujący się na stronie www jak najbardziej wskazuje na fakt, że strona jest bezpieczna, ponieważ tego typu ikona informuje o inwestycji posiadacza serwisu w certyfikat SSL - Secure Socket Layer. Jest to protokół szyfrujący, który zakłada kodowanie transmisji danych. W praktyce, proces przesyłania Twoich personaliów zostaje skutecznie zamaskowany, zatem nie ma możliwości, żeby zostały one przejęte przez osoby trzecie. Patrząc z perspektywy internautów, witryna opatrzona certyfikatem SSL jest wiarygodna, profesjonalna i prestiżowa. Firmy hostingowe typu Hekko proponują wielorakie produkty tej kategorii, zróżnicowane pod kątem rozszerzenia oferowanej jakości ochrony strony, a co za tym idzie ceny. Niemniej jednak nie ma co ukrywać, że nawet najprostsza wersja SSL dostępna nierzadko nawet w rekomendowanych markach za symboliczne kilkanaście złotych jest warta inwestycji. Posiadanie certyfikatu SSL pokazuje internautom natrafiającym na Twoją witrynę, że podchodzisz do biznesu online poważnie, troszcząc się również o bezpieczeństwo ufających Ci użytkowników sieci.

Pewność dla internauty

Wchodząc na stronę internetową, która jest chroniona certyfikatem SSL, możesz czuć się pewnie na tyle, że swobodnie zaufasz witrynie, wpisując w nią swe personalia podczas logowania się, robienia zakupów online, czy też wpisywania do wirtualnej bazy danych. Wiedz, że przesyłane wiadomości nie trafią w niepowołane ręce, ponieważ do tej pory jeszcze nigdy nie zdarzył się przypadek złamania szyfrowania SSL, zatem można bez dwóch zdań stwierdzić, że opisywany protokół kodujący jest gwarantem niezawodności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.