Wiadomości z Sosnowca

Archicad – idealny program dla projektantów wnętrz. Charakterystyka i działanie

  • Dodano: 2022-09-05 06:30, aktualizacja: 2022-09-05 06:35

Archicad jest jednym z programów służących do projektowania. Opracowany przez węgierską firmę, dedykowany jest szczególnie dla osób pracujących w biurach architektonicznych. Praca na Archicadzie polega na równoczesnym rysowaniu płaskich rysunków, które od razu generują w programie model 3D budynku. Jest on przeznaczony zarówno dla osób zaawansowanych, jak i amatorów interesujących się tworzeniem wnętrz na miarę najpopularniejszych katalogów.

Tworzenie projektu w Archicadzie – o czym warto wiedzieć? Praktyczne zastosowanie programu

Samo stworzenie projektu jest bardzo zbliżone do zasady tworzenia koncepcji budowlanej przez architekta. Polega na opracowaniu kondygnacji i dodawania do niej poszczególnych obiektów, takich jak ściany, drzwi, okna czy stropy. Całość utworzonego projektu pozwala na generowanie elewacji i przekrojów w dowolnej części na projekcie. Model stworzony w Archicadzie od razu można zapisać w postaci plików PDF, a także wygenerować jego dokumentację techniczną. Program ,ma ogrom możliwości, dzięki czemu można puścić wodze fantazji. Jednak aby móc poruszać się po nim z łatwością i znać jego mocne i słabe strony, przede wszystkim należy podjąć się specjalistycznego kursu. W większości ośrodków szkoleniowych nie wymaga się posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat programu. Eksperci uczą kursantów od zera, zapewniając tym samym pomoc techniczną i praktyczna wiedzę, którą ci mogą zastosować w praktyce. Znajomość programu przydaje się w momencie, gdy ubiegamy się o pracę na stanowisku profesjonalnego projektanta wnętrz. Posiadanie często wymaganych umiejętności już na starcie stawia osobę doświadczoną o wiele wyżej na podium rekrutacji. Nie wymaga ona bowiem stałego doszkalania, a od razu potrafi poradzić sobie z tematami dotyczącymi właśnie Archicadu.

Aby zdobyć wiedzę, należy znaleźć mistrza. Gdzie można nauczyć się Archicadu?

Żyjemy w czasach, gdzie możliwości rozwoju są dla wszystkich ogromne. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie ich poszukiwać. Kurs Archicadu jest opłacalny szczególnie dla zainteresowanych całym procesem tworzenia budynków i wnętrz. Jednym z centrów szkoleniowych, które przeprowadza kurs Archicad dla wszystkich, niezależnie od ich wiedzy początkowej, jest CREATOR. Trzydzieści sześć godzin zegarowych szkolenia składa się tam z zajęć teoretycznych, stale przeplatanych praktyką. Dzięki takiemu systemowi kursant o wiele lepiej przyswaja wiedzę, szybciej wdrażając się w komputerowe projektowanie. Ukończenie szkolenia zwieńczone jest zaś rozdaniem Międzynarodowych Certyfikatów Archicad Graphisoft, a także otrzymaniem zaświadczeń odnośnie zrealizowanego kursu na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dokumenty te przydadzą się przede wszystkim podczas poszukiwania pracy, gdyż stanowią one dowód rzeczowy na fakt, że nic w podaniu o pracę nie zostało sfingowane. Inwestując w kursy czynisz dla siebie jedną z najlepszych rzeczy – odkrywanie nowych ścieżek rozwoju lub kontynuowanie hobby mającego w przyszłości przekształcić się w pracę to strzał w dziesiątkę. Nic bowiem nie jest tak cenne jak wiedza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.