Wiadomości z Sosnowca

Agenci nieruchomości - gwarancja bezpiecznej transakcji?

  • Dodano: 2016-04-25 16:45

Jeżeli chcesz kupić mieszkanie z drugiej ręki lub je wynająć, mnóstwo ofert w kilka chwil znajdziesz na portalach ogłoszeniowych. Jednak łatwa dostępność ogłoszeń nieruchomości nie spowodowała znacznego obniżenia zapotrzebowania na usługi agencji nieruchomości.

Głównym celem agenta nieruchomości jest reprezentowanie klienta w sprawach dotyczących sprzedaży, zakupu czy wynajmu mieszkania, domu, lokalu użytkowego, gruntów, a także prowadzenie czynności w jego imieniu. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pomoc agencji oznacza też wyższe wydatki. Z tego też powodu wielu właścicieli czy poszukujących nieruchomości decyduje się na działania na własną rękę.

Przed podpisaniem umowy trzeba zebrać jak najwięcej informacji na temat nieruchomości, którą chciałoby się kupić. Tutaj nie warto w stu procentach ufać sprzedawcy. Aby być pewnym, że nie zainwestowaliśmy pieniędzy w lokal z niespodzianką, należy na własną rękę sprawdzić, czy nieruchomość nie jest zadłużona, nie ma służebności lub czy nie podlega szczególnym przepisom. Oczywiście sprawdzaniem ksiąg wieczystych można zająć się samodzielnie, jednak nie każdy ma na to czas – to właśnie jedno z wielu zadań dla agenta nieruchomości. Osoba taka pomaga również w innych czynnościach, na przykład prezentuje nieruchomość, pomaga w przygotowaniu potrzebnych dokumentów, może również wyszukiwać dla klienta takich ofert, które będą w pełni odpowiadały jego oczekiwaniom.

Naturalnie, skorzystanie z usług agenta nie gwarantuje całkowitego bezpieczeństwa transakcji. Niestety w sieci można spotkać się z wieloma opisami agencji, które nie podchodzą zbyt rzetelnie do swoich zadań, a tym samym mogą nawet doprowadzić klienta do podjęcia złej decyzji. Dlatego też jeżeli chcesz skorzystać z usług biur nieruchomości, wybieraj przede wszystkim te, które mają pozytywne opinie.

Jeżeli nie chcesz korzystać z usług agencji nieruchomości, masz jeszcze jedno rozwiązanie – nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie oraz w innych miejscowościach. Zatem jeśli szukasz wygodnego mieszkania i zależy ci na bezpiecznej transakcji, weź pod uwagę również to, co oferują deweloperzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.