Wiadomości z Sosnowca

3 kroki do taniego OC

  • Dodano: 2015-12-15 10:15
  1. Poszukaj ubezpieczenia w sieci

Jednym z najlepszych sposobów na kupienie możliwie najtańszego OC jest jego porównanie. Ponieważ każde OC ma dokładnie taki sam zakres, a pomiędzy poszczególnymi towarzystwami różni się tylko ceną, nie ma obaw, że jedna firma zaproponuje ubezpieczenie lepsze, a druga gorsze. Korzystanie z narzędzi internetowych, które pozwalają na zestawienie ze sobą wielu różnych propozycji i wybranie tej najlepszej, jest dobrym rozwiązaniem. Znalezienie ubezpieczenia OC online na najtaniejuagenta.pl to kwestia dosłownie kilkunastu minut. Dokończenie zakupu polisy i jej opłacenie nie zajmie wiele więcej i tak w przerwie na reklamy, można kupić dla swojego auta OC.

Dodatkową zaletą nabycia OC przez Internet (lub telefon, gdy pomaga nam w tym przedstawiciel porównywarki) jest premiujący transakcję rabat, przyznawany prawie przez wszystkie towarzystwa.

2. Sprawdź, czy nie ma promocji

Niektóre towarzystwa na swoich stronach internetowych zamieszczają informacje o promocjach, czy też kodach rabatowych, które można wykorzystać. Nie będą to może bardzo duże zniżki (ok. 5 -7%), ale zawsze to taniej.
Promocje często mają ograniczony czas obowiązywania, dlatego też dobrze sprawdzać je około miesiąc przez zakończeniem obecnie obowiązującej polisy. Mniej więcej tyle wcześniej można zakupić koleje ubezpieczenie OC.

3. Płać kartą kredytową

Jeżeli kupujemy ubezpieczenie przez internet, zwykle mamy możliwość płatności kartą kredytową lub płatniczą. Jest to rozwiązanie co prawda jedynie dla osób, które tego rodzaju kartę posiadają, ale w wielu przypadkach może pomóc obniżyć koszty polisy o około 4 – 5%. Niestety nie wszystkie towarzystwa są przygotowane na taki rodzaj transakcji, nie każdy ubezpieczyciel udzieli nam także rabatu z tego tytułu (informacje o tym znajdziemy na bezpośredniej stronie ubezpieczyciela), ale warto go z pewnością poszukać.

Jak więc widać - nawet osoba posiadająca maksymalne zniżki może znaleźć sposób na obniżenie ceny OC. Nie trzeba wkładać w to ani dużo wysiłku, ani zachodu, a efektem będą większe oszczędności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.