Wiadomości z Sosnowca

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich

  • Dodano: 2020-10-06 15:15

We wtorek 6 października zmieni się organizacja ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich w rejonie obecnej pętli tramwajowej. To znak, że rozpoczyna się budowa nowej linii tramwajowej prowadzącej wgłąb Zagórza. W związku z tym kierowcy, na 300-metrowym odcinku, będą mogli korzystać z jednego pasa ruchu w każdym z kierunków.

Zwężenie drogi związane jest z budową przejazdu pomiędzy jezdniami i będzie obowiązywało przez najbliżej dni. Jazda po jednym pasie dotyczy odcinka między stacją benzynową BP (jadąc od strony Niwki) a przychodnią Sante.

Tunel tramwajowy, rondo, klatka schodowa i windy

Budowa nowej linii tramwajowej jest skomplikowana – wieloetapowa i wielobranżowa. W pierwszej kolejności prace budowlane są prowadzone właśnie w rejonie ul. Braci Mieroszewskich w sąsiedztwie parkingu znajdującego się tam supermarketu. Na listopad planowane jest wprowadzenie ograniczeń w ruchu kołowym na ul. Braci Mieroszewskich i rozpoczęcie przezbrojeń terenu pod budowę tunelu tramwajowego.

W ramach budowy wiaduktu nad torami tramwajowymi na ul. Braci Mieroszewskich powstanie centrum przesiadkowe z przystankami tramwajowymi zlokalizowanymi pod wiaduktem i autobusowymi na wiadukcie. Połączy je klatka schodowa oraz windy. Na drugim końcu nowego odcinka przebudowane zostanie rondo, mieszcząc w środku pętlę tramwajową, a przystanki – końcowy i dwa początkowe – z torem odstawczym i punktem dyspozytorskim usytuowane zostaną w pasie dzielącym jezdnie ul. Marszałka Rydza Śmigłego.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.