Wiadomości z Sosnowca

Zmarł Jacek Durski. Miał 78 lat

  • Dodano: 2022-01-04 11:00

30 grudnia w wieku 78 lat zmarł Jacek Durski mieszkający od lat w Sosnowcu artysta malarz, poeta, prozaik, rzeźbiarz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kaplicy cmentarnej przy al. Mireckiego w Sosnowcu 5 stycznia o godz. 14:00.

Jacek Durski nie żyje

Jacek Durski był przyjacielem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i częstym gościem wydarzeń organizowanych w Zagłębiowskiej Mediatece. Był pisarzem obdarzonym wielką wyobraźnią, która podparta została doskonałym warsztatem, pracowitością i zmysłem do snucia świetnie skonstruowanych narracji. Jacek Durski był też niezwykle ciekawym malarzem i rzeźbiarzem. Uczestniczył w ponad 40 wystawach indywidualnych w kraju i na świecie oraz w ponad 30 wystawach zbiorowych.

W roku 1981 zaliczony został przez Kunstpodium do pierwszej dziesiątki awangardowych malarzy Europy Wschodniej. W ostatnich latach jego wielką pasją stała się grafika komputerowa, dająca możliwości nie tyle poszukiwania nowych przestrzeni, co ich kreowania zgodnie z własnymi tęsknotami i niepokojami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również