Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Zbigniew Zalas powołany do Rady Dyrektorów

  • Dodano: 2018-01-09 09:00

4 stycznia 2018 r. minister Anna Zalewska wręczyła 42 dyrektorom szkół zawodowych z całej Polski akty powołania do Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych.

Zaszczytny tytuł członka Rady otrzymał  Zbigniew Zalas – wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25. Rada  będzie wspierać Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty w zakresie wypracowania oraz konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce.

Członkowie Rady będą proponować zmiany w kształceniu zawodowym, w tym w tworzeniu rozwiązań organizacyjno-prawnych, a także będą brali udział w prowadzeniu wstępnych konsultacji nowych rozwiązań w środowisku dyrektorów szkół i współpracujących z nimi pracodawców. Jednym z zadań Rady będzie aktywny udział jej członków w działaniach promujących szkolnictwo zawodowe, w szczególności w środowisku pracodawców. Zbigniew Zalas to jedyny dyrektor z Sosnowca powołany na członka Rady, który  promować będzie dobre praktyki w kontaktach ze środowiskiem pracodawców.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.