Wiadomości z Sosnowca

Załatw sprawę w Urzędzie Skarbowym online

  • Dodano: 2020-12-31 09:30

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urzędy skarbowe realizują swoje zadania tak jak dotychczas i zachęca ze względu bezpieczeństwa do korzystania ze zdalnych form kontaktu. Wiele spraw z zakresu podatków i cła możesz załatwić online bez wychodzenia z domu. Jeśli jednak musisz przyjść do urzędu, zarezerwuj wcześniej wizytę na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie.

Korzystaj z elektronicznych form obsługi

Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online (link otwiera nowe okno w innym serwisie) przedsiębiorcy i wszyscy podatnicy w jednym miejscu znajdą m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej. Pamiętaj: jeśli nie znajdziesz interesującej cię sprawy, możesz napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Sprawne rozliczanie podatków lub korekty bez wizyty w urzędzie skarbowym umożliwiają również znane e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki.gov.p (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Więcej informacji na temat rozliczeń znajduje się na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowych i urzędów skarbowych.

Infolinia KIS

Informacji podatkowych i celnych przez telefon udziela także Krajowa Informacja Skarbowa:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
  • +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, zadaj pytanie na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Umów wizytę w urzędzie przez internet lub telefon

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie możesz załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym - pod warunkiem jej wcześniejszego umówienia przez internet lub telefon.  

Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Dzięki niemu można umawiać się na wizytę w terminie począwszy od 9 listopada. Do tego czasu wizytę można umówić telefonicznie pod numerami, które są dostępne na stronach internetowych urzędów skarbowych i które będą aktywne także po 9 listopada.

Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Prosimy o stosowanie się do zaleceń zamieszczonych w siedzibach urzędów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również