Wiadomości z Sosnowca

Zagłębiowski Czwartek - Jeden uśmiech Stanisława Jędryki

  • Dodano: 2021-10-13 14:45

Zagłębiowska Mediateka i Instytut Zagłębia Dąbrowskiego zapraszają na drugi w tym sezonie Zagłębiowski Czwartek. Tym razem będzie on poświęcony urodzonemu w Sosnowcu wybitnemu reżyserowi filmów dla dzieci i młodzieży - Stanisławowi Jędryce. Spotkanie odbędzie się 21 października 2021 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Filmy Jędryki są dla wielu pokoleń pozycjami kultowymi

Podróż za jeden uśmiech, Wakacje z duchami czy Szaleństwo Majki Skowron dziś wciąż zachwycają, udowadniając, że do zobrazowania interesującej fabuły nie są potrzebne drogie efekty specjalne. 

Prelekcję o Stanisławie Jędryce wygłosi dr Magdalena Boczkowska – starszy kustosz działu regionalnego Zagłębiana, a po wykładzie odbędzie się specjalny pokaz filmu Zielone lata (1979), opowiadającego o przedwojennym i wojennym Sosnowcu i w całości kręconym w naszym mieście. Scenariusz filmu oparto na powieści Jerzego Przeździeckiego Troje znad Czarnej Rzeki.

Wejściówki do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie po 2 wejściówki na imprezę. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779). 

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki.
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.
Zagłębiowski Czwartek - Jeden uśmiech Stanisława Jędryki / fot. MBP Sosnowiec

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.