Wiadomości z Sosnowca

Zagłębie Sosnowiec sezon rozpoczyna od zwycięstwa

• Dodano: 2022-07-19 10:15

8 lat musieli czekać kibice Zagłębia Sosnowiec na inauguracyjne zwycięstwo w lidze. Podopieczni Artura Skowronka pokonali Resovię Rzeszów, 2:1.

Sosnowiczanie szybko stracili bramkę, bo już w 2. minucie. Po rzucie rożnym bramkę zdobył Rafał Mikulec. Jednak z każdą chwilą sosnowiczanie odradzali się. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Szymon Pawłowski, który uderzył zza pola karnego. W 77. minucie doskonałą akcję przeprowadziła dwójka rezerwowych – Maksymilian Banaszewski i Marek Fabry, którzy na boisku zameldowali się zaledwie 120 sekund wcześniej. Ostatni z nich pokonał Branislava Pindrocha.

Ostatecznie Zagłębie pokonało Resovię 2:1, a już w najbliższa sobotę zagra w Gdyni z Arką.

Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)
Bramki: Pawłowski (41.), Fabry (77.) – Mikulec (2.)

Żółte kartki: Dalić – Kubowicz, Antonik

Zagłębie: Gliwa – Ryndak, Dalić, Jończy, Gojny (kpt) – Bryła (62′ Masłowski), Rozwandowicz, Bonecki, Niemiec (61′ Ziółkowski) – Pawłowski (75′ Banaszewski), Sobczak (75′ Sobczak).
Resovia: Pindroch – Mikulec, Kubowicz (Kpt), Hoogenhout, Wasiluk (86′ Krasa) – Morys (71′ Antonik), Mróz, Kałahur (46′ Kwiecień), Adamski, Chuchro – Wojciechowski.