Wiadomości z Sosnowca

Wyłudzali pieniądze podając się za lekarzy. To nie pierwsze przestępstwa pary oszustów!

  • Dodano: 2023-02-21 07:00, aktualizacja: 2023-02-20 18:50

Policjanci z komisariatu II w Sosnowcu zatrzymali sprawców serii wyłudzeń pieniędzy. Para mieszkańców Sosnowca podawała się za lekarzy. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty.

Przestępcza para grasowała w Sosnowcu

Do mieszkania mieszkanki dzielnicy Pogoń przyszła kobieta w średnim wieku, która podając się za lekarkę, nakłoniła ją do zakupu aparatury wspomagającej poprawę wzroku. Po zainkasowaniu pieniędzy, "lekarka” zniknęła, a kobieta nie otrzymała zamówionego sprzętu.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów z komisariatu II w Sosnowcu. Śledczy ustalili, że oszustka dopuściła się jeszcze innych, podobnych przestępstw, których ofiarami, oprócz mieszkańców Sosnowca, padł także jeden bielszczanin. W niektórych przypadkach kobiecie towarzyszył pewien mężczyzna. Ostatecznie policjanci ustalili i zatrzymali parę oszustów. 46-letnia kobieta usłyszała 9 zarzutów za oszustwa oraz inne przestępstwa, m.in. kradzież dokumentów. Jej 31-letniemu wspólnikowi ogłoszono 3 zarzuty, w tym także za posiadanie środków odurzających. Para oszustów z Sosnowca była już w przeszłości karana za podobne przestępstwa. Wobec 46-latki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również