Wiadomości z Sosnowca

"Wybuchowa" akcja profilaktyczna sosnowieckich policjantów

  • Dodano: 2021-12-31 11:45

Sosnowieccy policjanci Wydziału Prewencji i Komisariatu Policji III wspólnie zorganizowali zakrojoną na szeroką skalę akcję profilaktyczną na temat bezpieczeństwa i zasad używania materiałów pirotechnicznych. Niewłaściwe obchodzenie się z petardami, racami i innymi ogólnodostępnymi materiałami pirotechnicznymi, każdego roku jest przyczyną wielu wypadków i, tragicznych czasem w skutkach, zdarzeń.

Policjanci uczyli jak bezpiecznie używać materiałów pirotechnicznych

W ciągu ostatnich dni mijającego właśnie roku sosnowieccy policjanci byli wszędzie tam, gdzie dostępne są materiały pirotechniczne. Zawsze w tym okresie mundurowi kontrolują takie miejsca, by sprawdzić, czy przestrzegane są w nich przepisy regulujące tego rodzaju handel.

Tym razem jednak kontrole połączono z szeroko zakrojoną akcją profilaktyczną. Każda osoba pojawiająca się w rejonie punktu sprzedaży tego rodzaju towarów, otrzymywała od mundurowych ulotkę z najważniejszymi informacjami i przestrogami dotyczącymi zakupu i użytkowania materiałów pirotechnicznych. Reakcje napotkanych osób utwierdziły policjantów w tym, że takie działania są bardzo potrzebne - wielu rozmówców ze zdziwieniem reagowało na przekazywane przez nich informacje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również