Wiadomości z Sosnowca

"Wybuchowa" akcja profilaktyczna sosnowieckich policjantów

  • Dodano: 2021-12-31 11:45

Sosnowieccy policjanci Wydziału Prewencji i Komisariatu Policji III wspólnie zorganizowali zakrojoną na szeroką skalę akcję profilaktyczną na temat bezpieczeństwa i zasad używania materiałów pirotechnicznych. Niewłaściwe obchodzenie się z petardami, racami i innymi ogólnodostępnymi materiałami pirotechnicznymi, każdego roku jest przyczyną wielu wypadków i, tragicznych czasem w skutkach, zdarzeń.

Policjanci uczyli jak bezpiecznie używać materiałów pirotechnicznych

W ciągu ostatnich dni mijającego właśnie roku sosnowieccy policjanci byli wszędzie tam, gdzie dostępne są materiały pirotechniczne. Zawsze w tym okresie mundurowi kontrolują takie miejsca, by sprawdzić, czy przestrzegane są w nich przepisy regulujące tego rodzaju handel.

Tym razem jednak kontrole połączono z szeroko zakrojoną akcją profilaktyczną. Każda osoba pojawiająca się w rejonie punktu sprzedaży tego rodzaju towarów, otrzymywała od mundurowych ulotkę z najważniejszymi informacjami i przestrogami dotyczącymi zakupu i użytkowania materiałów pirotechnicznych. Reakcje napotkanych osób utwierdziły policjantów w tym, że takie działania są bardzo potrzebne - wielu rozmówców ze zdziwieniem reagowało na przekazywane przez nich informacje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.