Wiadomości z Sosnowca

Wkrótce rusza przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-07-22 09:00

W ciągu kilkunastu dni rozpocznie się przebudowa ulicy Ostrogórskiej od granicy z Mysłowicami do okolicy skrzyżowania z ulicą Naftową. Prace będą wiązały się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowy. Szczegółową organizację ruchu poznamy w najbliższych dniach.

Prace na odcinku od granicy z Mysłowicami miasto szacowało na 10,5 mln zł

Ostatecznie została wybrana ofertę firmy Silesia Invest opiewającą na kwotę 8 mln zł.

To będzie skomplikowana inwestycja ze względu na krótki czas realizacji, który jest wymogiem otrzymanego dofinansowania na kwotę nieco ponad 5 mln zł. Wszystko powinno być gotowe do końca tego roku – tłumaczy Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.  

Inwestycja obejmuje ponad półkilometrowy fragment drogi wraz z otoczeniem. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego LED-owego oświetlenia. Wybudowana zostanie nowa jezdnia, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe.

Modernizacja całej ulicy Ostrogórskiej została podzielona na trzy części

Pierwszy etap został już wykonany. Mowa o wartej 5,4 mln zł inwestycji związanej z budową 400-metrowego odcinka drogi: od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do przejazdu kolejowego, wraz z budową nowego ronda i drogą rowerową.

Przebudowany zostanie również odcinek od nowego ronda do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Kilka tygodni temu miasto otrzymało na ten cel 3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. W tym przypadku złożone w przetargu oferty też są niższe.

Szacowaliśmy, że ten odcinek będzie nas kosztował ok 10 mln zł. Oferty w przetargu zaczynają się od 8 mln zł, a przed nami jeszcze aukcja elektroniczna, liczę, że jeszcze trochę zaoszczędzimy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zakres prac jest podobny jak na dwóch wspomnianych etapach: nowa jezdnia, chodnik, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją oraz  przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy we wrześniu przyszłego roku.

Wkrótce rusza przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również