Wiadomości z Sosnowca

Wkrótce likwidacja zapadliska - umowa już podpisana

  • Dodano: 2020-04-14 12:00

Wkrótce rozpocznie się likwidacja zapadliska powstałego na ulicy 3 Maja w rejonie tunelu tramwajowego prowadzącego do Zagórza. Miejski Zakład Usług Komunalnych właśnie podpisał umowę z wykonawcą prac.

Problem zapadliska powstałego na lewym pasie ulicy 3 Maja jest zdecydowanie większy. To nie jest tylko wyrwa w asfalcie, którą można wypełnić tłuczniem i załatać. Zapadlisko powstało ponieważ pojawiła się tam woda, a ta spowodowała, że musimy dodatkowo uszczelnić dylatację ścian oporowych tunelu tramwajowego i wykonać jego izolację – wyjaśnia Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Oprócz rozwiązania problemu zapadliska, w ramach umowy zostanie ułożony nowy asfalt: na odcinku od zakończenia przebudowy ulicy 3 Maja, w rejonie wiaduktu w ciągu ulicy Prusa i alei Blachnickiego, aż do wiaduktu nad ulicą Zuzanny. Nowa nawierzchnia pojawi się na całej szerokości drogi, nawet tam, gdzie jezdnia ma trzy pasy.

Kosztująca 3,3 mln zł inwestycja będzie wykonana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Prace powinny zakończyć się do końca września 2020 roku. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.