Wiadomości z Sosnowca

Wernisaż wystawy i kiermasz prac plastycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

  • Dodano: 2022-10-28 07:30, aktualizacja: 2022-10-28 07:43

Zagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu serdecznie zapraszają na wernisaż i wystawę (połączone z kiermaszem) prac plastycznych, przygotowanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Ekspozycja będzie udostępniana w Galerii "Pod Świetlikiem" Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, od 3 do 30 listopada 2022, w godzinach otwarcia placówki. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 3 listopada 2022 o godz.12.00. Wstęp wolny.

Słówko od Fundacji:

„Na wystawie prezentujemy prace, które zostały wykonane na zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta Sosnowiec. Zajęcia te dają uczestnikom dużą radość, pomagają w odkrywaniu własnych możliwości twórczych, podniesienia własnej samooceny, poczucia wartości oraz wiary we własne możliwości. Kształtują umiejętności pracy w zespole. Na wystawie można zobaczyć ciekawe prace wykonane w różnych technikach, jak malarstwo akrylowe, rysunek pastelami olejnymi, malarstwo na szkle, decoupagé, haft krzyżykowy oraz wiele drobnych i ciekawych dekoracji rękodzielniczych, wykonanych ręcznie przez naszych uczestników z warsztatu.
Dużymi osiągnięciami naszych uczestników były ostatnio zdobyte nagrody na konkursach plastycznych, m.in.:

  • Laureatką XII Edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów 2022” została nasza uczestniczka Mirosława Rozmus, która otrzymała WYRÓŻNIENIE, natomiast Agnieszka Rusiecka zdobyła WYRÓŻNIENIE Specjalne Dyrektora Muzeum Miasta Jaworzna
  • Laureatem IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „OLIGOIMPRESJE – wizja nieba i piekła”, zdobywając II Nagrodę, został Rafał Szpila, natomiast Nagrodę Specjalną otrzymali Jacek Mrożek, Marta Laskowska oraz Damian Mizera
  • Laureatką Głównej Nagrody V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko–Plastycznego „Opowieści kresowe -Białoruś” Radwanowice 2022 w kategorii uczestnika zajęć terapeutycznych, zdobywając I miejsce, została Mirosława Rozmus, natomiast Wyróżnienie przypadło Agnieszce Rusieckiej.”

Dodatkową atrakcją wernisażu będzie kiermasz prezentowanych prac. Jeśli coś „wpadnie Wam w oko", jest szansa na udany zakup. Jak wieść niesie, trwają intensywne prace wykończeniowe, zatem spodziewamy się mnóstwa pięknych eksponatów. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

Wernisaż wystawy i kiermasz prac plastycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również