Wiadomości z Sosnowca

Wandale niszczą Sosnowiec, prezydent Chęciński wydaje im wojnę i wrzuca WIDEO do sieci

 • Dodano: 2019-12-18 15:30

Kolejni wandale z Sosnowca niszczą miasto. Prezydent Arkadiusz Chęciński opublikował nagranie, na którym nieznana osoba strzela bronią w wiatę przystankową przy sosnowieckim Egzotarium. Wybite zostały dwie boczne szyby.

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dla mnie to jest przerażające. Ja jestem wychowana w rodzinie, w której był szacunek do wszystkiego, co mnie otaczało. Co się dzieje, to ja nie mam pojęcia – mówi Urszula, mieszkanka Sosnowca.

Teraz sprawcy szuka policja i apeluje do mieszkańców o informacje w tej sprawie.

Natychmiast na miejsce tego zdarzenia pojechali policjanci, którzy przeprowadzili tam oględziny. Dzięki oględzinom wiemy, że nie zabezpieczono na miejscu tego zdarzenia żadnych śladów, które mogłyby wskazywać, że do zniszczenia tej wiaty przystankowej użyto ostrej amunicji – mówi podkom. Sonia Kepper, KMP w Sosnowcu.

Najprawdopodobniej była to broń pneumatyczna albo zwykły pistolet na kulki. W namierzaniu wandali miastu pomaga monitoring. Obecnie na terenie Sosnowca działa ponad 100 miejskich kamer. Często pomagają też te, zamontowane na prywatnych posesjach. Tylko w ostatnich miesiącach miasto zakończyło wymianę kamer w centrum, na co wydało 0,5 mln zł. I to już przynosi efekt.

Kilka dni temu kamera dosłownie jak na dłoni widziała, jak jeden z „dzbanów” malował ścianę graffiti. Szybko sygnał od osób z monitoringu trafił do policji i straży miejskiej i dosłownie w ciągu kilkunastu minut sprawca został złapany – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Wandale niszczą Sosnowiec, prezydent Chęciński wydaje im wojnę i wrzuca WIDEO do sieci
Wandale niszczą Sosnowiec, prezydent Chęciński wydaje im wojnę i wrzuca WIDEO do sieci

Urzędnicy zapowiadają, że będą upubliczniać kolejne zarejestrowane akty wandalizmu.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Mieszkańcy ul. Będzińskiej

  Pogoń.Pogoń. Widocznie nie należy do Sosnowca poza okresem wyborów. Budynki po prawej stronie ul.Będzińskiej już od ul.Szpaków odcięte od świata prze "roboty prowadzone " przez Tramwaje Sląskie. Przystanek w stronę Będzina zlikwidowany od kilku miesięcy.Przejście dla pieszych na wprost Przychodni Lekarskiej zlikwidowane 2 tygodnie przed świętami. Następne przejście , które było usytuowane kilkadziesiąt metrów dalej w stronę centrum zlikwidowane i nie zabezpieczone ( głęboki wykop) . Nie można dojść do przystanku tramwajowego w stronę centrum .O przejściu do przystanku autobusowego zapomnij człowieku. Wiem - inwestycja Tramwajów Śląskich. Ale mieszkańcy Sosnowca.!!!!!!!!!!. "Roboty" ciągną się od wielu miesięcy. W innych miastach potrafili zmobilizować inwestora karami . Niech dopilnuje wykonawców.Obok wykopów postawiona tablica , na której dumnie ogłasza się , że Miasto Sosnowiec jest współfinansującym. No i co z tego jeśli ma w nosie swoich mieszkańców - a przecież właśnie dla nich pozyskało środki. No do roboty w nowym roku bo złożymy zbiorową skargę do Wojewody i Marszałka.!!!!Mieszkańcy ul. Będzińskiej. ( To ulica w Sosnowcu!!!!!!! )

  • Mieszkańcy ul. Będzińskiej
   2019-12-29 21:03
  • odpowiedz
 • Mieszkaniec Pogoni

  Dziwna i odosobniona jest ta walka "prezydent Chęciński" Prezydenta Chęcińskiego z wandalami.Na pewno służby miejskie to "olewają".Ponieważ nie lubię być gołosłowny podam dwa fakty.1. Pięknie wyremontowana ul. Orla, strona jezdni (właściwie chodnika) w kierunku Będzina, Na nowo posianym trawniku parkuje samochód. Telefon SM nie odpowiada. Zgłaszam na 112, że strażnik miejski zasłabł przy telefonie. Oczywiście zero reakcji.Uczciwie muszę przyznać, że dwa dni później ten sam sprawca wjechał na trawnik, a dyżurny SM zareagował natychmiast.2. Wzdłuż ul. Orlej (kierunek centrum) był układany nowy wodociąg. W związku z pracami zdemontowano znaki drogowe na ul. Gen Bema i Orlej. Znalazł się amator słupków i znaków drogowych. O fakcie powiadomiłem SM. W sprawie uczestniczyła Policja. Występowałem jako świadek. Oczywiście MZUiK nie zgłosił wykroczenia (nie byłem wzywany jako świadek)bo szkoda zachodu.Zresztą znaki drogowe ani oznakowanie przejść do dzisiaj nie zostały odtworzone.Wandale niszczą Sosnowiec, prezydent Chęciński wydaje im wojnę?Czy Mu pomagać?Chyba nie bo podległe służby mają to w głębokim poważaniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również