Wiadomości z Sosnowca

W sosnowieckiej komendzie odbyły się ćwiczenia "Egida-23"

  • Dodano: 2023-11-29 10:15

W poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu odbyły się ćwiczenia „EGIDA-23”, w których brały udział wybrane jednostki organizacyjne Policji z terenu całego kraju. Działania te polegały na przygotowaniu pracowników Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

Policyjne ćwiczenia "Egida-23"

Ćwiczenia "EGIDA-23" będące przedsięwzięciem w zakresie przygotowań obronnych, odbyły się w 33 jednostkach policyjnych na terenie całego kraju. Tego typu działania przeprowadzane są cyklicznie od kilku lat. Ćwiczenia te mają na celu sprawdzenie możliwości przejścia jednostki organizacyjnej Policji ze stanu pokoju na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny oraz podwyższenie poziomu przygotowania komendy do realizacji procedur związanych z nadawaniem przydziałów.

W działaniach brało udział 20 pracowników Policji z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, którzy, po okazaniu wezwania do stawiennictwa otrzymali karty przydziału mobilizacyjnego do służby w jednostce. Podczas ćwiczeń uczestnicy zostali zapoznani z zakresami zadań służbowych wykonywanych w trakcie pełnienia służby w jednostce zmilitaryzowanej oraz zadaniami wykonywanymi przez takie jednostki wynikającymi ze specyfiki służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również