Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowcu zagrają ostatni mecz kontrolny w hokeja na lodzie

  • Dodano: 2024-01-12 10:30

Po 22 latach przerwy Biało-Czerwoni wrócili do światowej elity hokeja na lodzie i w maju przyszłego roku zagrają w Czechach wśród najlepszych drużyn globu.

Przygotowując się do najważniejszego od dekad turnieju, w meczach kontrolnych Polacy zagrają m.in. z trzecią drużyną ostatnich Igrzysk Olimpijskich Słowacją oraz Danią, która regularnie występuje w elicie. Z drużyną ze Skandynawii Polacy spotkają się 7 maja w Sosnowcu!

W listopadzie drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera rozpoczęła przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw świata elity.

Trzy cele zrealizowane

W Turnieju Niepodległości, który odbył się w Sosnowcu, zespół pokonał Estonię, młodzieżową reprezentację Łotwy oraz Litwę.

– W tym turnieju zrealizowaliśmy trzy cele: wkomponowaliśmy nowych graczy do naszego systemu gry, wygraliśmy wszystkie trzy spotkania oraz pokazaliśmy dobry hokej. W następnych meczach kontrolnych poprzeczka będzie jednak zawieszona dużo wyżej – zaznaczał Robert Kalaber, selekcjoner Biało-Czerwonych.

Dobry występ w Austrii

W poprzednim tygodniu Polacy bardzo dobrze wypadli w mocno obsadzonym Pucharze Austrii w Klagenfurcie, gdzie pokonali Włochów oraz przegrali po dogrywce z silną Austrią. Pora na kolejne spotkania z mocnymi rywalami, które pomogą przygotować formę na majowe konfrontacje ze światowymi potęgami. W planach jest dziewięć sparingów z drużynami, które w światowym rankingu plasują się wyżej od naszej reprezentacji.

Korea Południowa na początek 

Na początku lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu Polacy zmierzą się z Koreą Południową. To będzie również bezpośredni sprawdzian przed Turniejem Prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, który zaplanowany jest w Sosnowcu w dniach 8-11 lutego. W tym turnieju poza Koreą Południową Polacy będą rywalizować z Ukrainą i Estonią.

Medaliści olimpijscy czekają 

Bardzo intensywny będzie kwiecień i początek maja. Wtedy Biało-Czerwoni sprawdzą swoją formę w Krynicy-Zdroju w starciach z Węgrami, w Bytomiu w meczach ze Słowenią oraz w Nottingham w dwóch konfrontacjach z Wielką Brytanią. Na początku maja zespół czeka wyjazdowy mecz ze Słowacją, brązowymi medalistami igrzysk olimpijskich z 2022 roku. Z kolei 7 maja w ostatnim sprawdzianie przed wyjazdem do Ostrawy Hokejowe Orły zagrają w Sosnowcu z Danią, która od dwóch dekad występuje w mistrzostwach świata elity.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również