Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowcu będzie więcej mieszkań komunalnych

  • Dodano: 2021-07-21 09:15

Podczas gdy trwa budowa czterech bloków komunalnych przy ulicy Traugutta, Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na wykonanie dokumentacji kolejnych budynków.

Dokładnie rok temu, MZZL podpisał umowę na budowę 88 mieszkań komunalnych.

– To pierwsze nowe mieszkania komunalne w naszym mieście od 40 lat. Szukaliśmy informacji kiedy ostatnio powstały i było to najprawdopodobniej w latach siedemdziesiątych – mówił wówczas Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Projekt osiedla został wybrany w konkursie w 2017 roku, do którego stanęło sześć pracowni. Budowa czterech budynków właśnie trwa.

– Przy ulicy Traugutta powstaje 88 mieszkań w budynkach przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu będzie też plac zabaw, a części wspólne będą korzystały z fotowoltaiki – wyjaśnia Rafał Łydek, dyrektor MZZL.

Najmniejsze mieszkanie będzie miało 38, a największe 58 m2. W każdym budynku będzie 6 garaży. Prace idą w bardzo dobrym tempie. 

– Widać już ostatnie kondygnacje i właśnie rozpoczął się montaż okien – mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych MZZL.

Budynki mają być gotowe latem 2022 roku

To jednak dopiero początek inwestycji. Na początku lipca Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę dotyczącą wykonania dokumentacji projektowej na budowę następnych budynków.

– Projekt obejmuje osiem bloków - po cztery w drugim i trzecim etapie. W sumie dokumentacja dotyczy 172 mieszkań w podobnym standardzie, jak te obecnie powstające, ale chcemy również zaprojektować lokale użytkowe od ulicy Kalinowej – dodaje Rafał Łydek, dyrektor MZZL.

Projekt ma być gotowy do końca roku

Przetarg na prace budowlane zaplanowano wstępnie na 2022 rok, ale rozpisanie go jest uzależnione od finansowania.

– Chcielibyśmy, aby powstały w możliwie jak najkrótszym czasie, bo zapotrzebowanie na mieszkania komunalne jest duże – mówi prezydent Chęciński.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.