Wiadomości z Sosnowca

Uwaga kierowcy. Na Staszica będzie rondo!

  • Dodano: 2019-12-17 15:30

Dobiegły końca prace związane z przebudową wiaduktu wzdłuż ulicy Narutowicza oraz Staszica.

W środę 18 grudnia w południe na skrzyżowaniu ulic Staszica – łącznice ul. 3 Maja – Narutowicza wprowadzony zostanie ruch okrężny.

Zakończenie prac wiąże się z wprowadzeniem zmian w ruchu, a konkretnie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu ul. Staszica – łącznice ul. 3 Maja – Narutowicza. Na skrzyżowaniu zostaną ustawione dodatkowe znaki ostrzegające A-30 „inne niebezpieczeństwo” z tabliczkami „zmiana organizacji ruchu” oraz światłami ostrzegawczymi, a także wzorem innych skrzyżowań zabudowane zostaną konstrukcje wysięgnikowe na których umieszczone zostaną znaki A-7 „ustąp pierwszeństwa” i C-12 „ruch okrężny” – tłumaczy prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Przez ostatnie miesiące w okolicach wiaduktu i wzdłuż samej ulicy Staszica toczyły się roboty związane z kilkoma inwestycjami.  Tramwaje Śląskie przebudowały torowisko znajdujące się na wiadukcie oraz na całej długości ulicy Staszica wraz z prawdopodobnie jedynym w Polsce „trójkątem” do nawracania tramwaju. Wszystkie prace kosztowały w sumie prawie 10 mln zł.

Kolejną inwestycją prowadzoną w tym rejonie, tym razem przez Sosnowieckie Wodociągi, była przebudowa wartej blisko 3,1 mln zł sieci wodociągowej (ok 2 km). Nowy wodociąg pojawił się na całej długości ulicy Staszica oraz w ok. 300-metrowym fragmencie ul. Okrzei i 200-metrowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Tam również  odtworzony został chodnik.

Z kolei miasto zajęło się wymianą nawierzchni dwóch łącznic prowadzących z ul.3 Maja (od strony Środuli) na ul. Staszica oraz łącznicy zjazdowej w kierunku centrum Sosnowca. Nowy asfalt pojawił się również na 400-metrowym odcinku ul. Staszica do wysokości skrzyżowania z ulicą Fabryczną. Miasto wybudowało również nowy peron tramwajowy oraz drogi rowerowe w rejonie wiaduktu. Dalszy fragment ul. Staszica ma zostać wyremontowany w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również