Wiadomości z Sosnowca

Umowa na halę przy ZSO nr 3 podpisana

  • Dodano: 2024-05-24 15:15

Tym razem chodzi o obiekt przy ZSO nr 3 przy ul. Piłsudskiego Prus Sosnowiec. Hale powstaną przy szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie. Każda z nich będzie miała ponad 1100 m2. Znajdzie się też miejsce na wielofunkcyjne boisko o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. Powstanie także zaplecze sanitarne.

Jakie zmiany zajdą? 

W przypadku ZSO nr 3 wykonawca będzie najpierw musiał zlikwidować betonową nawierzchnię po boisku szkolnym i w to miejsce wybudować nową halę. Elementem wyróżniającym inwestycje będą mobilne strzelnice laserowe (wirtualne) na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich. Oprócz ZSO nr 3 hala powstaną przy SP 12 w Milowicach oraz SP 25 w Klimontowie.

Co ważne, obiekty będą monitorowane. Na budowę hal miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę prawie 7 mln zł. Z własnego budżetu miasto dołożyło 8 mln zł. Program Olimpia zakłada, że hale będą też ogólnodostępne, wykorzystywane także do zajęć pozalekcyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również