Wiadomości z Sosnowca

Udany debiut sosnowieckiego policjanta podczas 15. edycji Silesia Marathon

  • Dodano: 2023-10-16 08:30, aktualizacja: 2023-10-16 08:42

Na początku miesiąca nasz Kolega sierż.szt. Robert Szewczyk uczestniczył w 15. edycji Silesia Marathon. Wymagające treningi, poświęcenie oraz wytrwałość policjanta sprawiły, że Robert przebiegł maraton, którego dystans wynosi 42,195 km, w czasie 3:47:54.

Sierż.szt. Robert Szewczyk na co dzień pełni służbę w Wydziale Kryminalnym - Zespole Dochodzeniowo-Śledczym w Komisariacie Policji II w Sosnowcu. Regularnie biega od 2016 roku, jednak jego największą pasją jest triathlon. Swojemu hobby poświęca każdą wolną chwilę. W ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie brał udział w zawodach triathlonowych, takich jak między innymi Challenge Gdańsk oraz Silesiaman Triathlon w Katowicach, czy Iron Dragon w Krakowie. 

W tym roku postanowił wyznaczyć sobie kolejny cel i po raz pierwszy wystartować w maratonie, chcąc jednocześnie pokonać trasę w czasie poniżej czterech godzin. Zdecydował się na start w pobliskim Chorzowie, podczas XV. Silesia Marathon, w kategorii wiekowej M-40. Do tych zawodów, które odbyły się na początku października, stanęli biegacze zarówno z całej Polski, jak i świata. Debiut sosnowieckiego policjanta zakończył się zgodnie z jego oczekiwaniami – dystans 42,195 km przebiegł w czasie 3:47:54.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również