Wiadomości z Sosnowca

Tydzień Bibliotek w sosnowieckiej bibliotece

  • Dodano: 2021-05-05 09:15, aktualizacja: 2021-05-05 11:39

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek będzie świętowany głównie w Internecie. Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przygotowała  inspirujące filmiki, obrazkowe tutoriale, akcje czytelnicze i atrakcyjne konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do bycia na bieżąco z ofertą Biblioteki i śledzenia jej działań w mediach społecznościowych – tym razem głównie na Facebooku!

XVIII Tydzień Bibliotek 8-15.05.2021 „Znajdziesz mnie w bibliotece!”

Konkursy:

  • Wyjdź z ukrycia

III edycja konkursu literackiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych - termin zgłoszeń 8 maja - 10 czerwca 2021. Regulamin dostępny jest na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

  • Literacka „zgaduj-zgadula”

Konkurs online. 10 maja 2021 o godz. 12.00 na Facebooku MBP pojawi się zestaw zdjęć z okładkami książek, z których wymazano tytuły i/lub nazwiska autorów. Czytelnik, który w ciągu doby, a zatem najpóźniej do 11 maja 2021 do godz. 12.00 przyśle na adres promocja@biblioteka.sosnowiec.pl maila z największą liczbą poprawnie rozszyfrowanych okładek książek, otrzyma nagrodę! (W przypadku remisu, zadecyduje refleks)

Prezentacje i filmiki:

  • Kreatywne warsztaty z biblioteką

Kolorowe tutoriale obrazkowe dla miłośników rękodzieła, publikowane na Facebooku MBP. Osoby, którym spodobają się pomysły na wykonane przez bibliotekarzy zakładki, wypożyczając książki bezpośrednio u autorek tutoriali w Filii nr 3 – Klimontów (ul. Klonowa 12), otrzymają specjalne pakiety materiałów, niezbędnych do własnoręcznego stworzenia zakładek.

  • Indeks ksiąg... znalezionych

Seria krótkich filmów, w których pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki przedstawią najwybitniejsze książki światowej literatury, niegdyś zakazane, wycofywane z bibliotek, przemycane, piętnowane, dziś zaś należące do ścisłego kanonu. Wideo publikowane będą na Facebooku MBP.

Akcje czytelnicze:

  • W poszukiwaniu zaginionej alpaki

Detektywistyczna gra dla dzieci, przygotowana przez maskotkę biblioteki – Firleja. Filmiki z niezbędnymi wskazówkami, a także krzyżówką, wykreślanką i mapką będą publikowane na Facebooku MBP w dn. 10-14 maja 2021 – codziennie o godz. 9.00. Dzieci podążając za wskazówkami i wykonując kolejne zadania Firleja będą mogły zdobyć atrakcyjne nagrody!

  • Niespodzianka z książką w tle

Specjalna akcja dla czytelników lubiących niespodzianki. Przygotowane dla nich pakiety skrywać będą wyłącznie lektury dotyczące biblioteki, bibliotekarzy i książki. Oferta przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, a dostępna tylko w Filii nr 14 – Zagórze (ul. W. Jagiełły 10).

Oraz:

  • "Wierszyki łamiące języki" - 13.05, godz. 9.15

Zabawa językowa dla dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej nr 27 (plenerowa impreza zamknięta). Filia nr 20 - Stary Sosnowiec, ul. J. Piłsudskiego 19

Tydzień Bibliotek w sosnowieckiej bibliotece

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również