Wiadomości z Sosnowca

Trener Zagłębia Sosnowiec znów będzie ukarany? Podczas meczu z Koroną używał radia

  • Dodano: 2019-03-05 08:00, aktualizacja: 2019-03-05 08:41

Podczas sobotniego meczu piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec spokojnie ograło Koronę Kielce 4:1. Jak się jednak okazało, podczas spotkania tymczasowo zawieszony trener Valdas Ivanauskas, który przebieg gry śledził z wysokości trybun, korzystał z łączności radiowej.

Przepisy gry w piłkę nożną zabraniają łączności elektronicznej z zawodnikami

Trener zajmował miejsce ponad trybunami dla dziennikarzy, a fakt, że używa słuchawki i z kimś się komunikuje nie umknął ich uwadze. Regulamin gry na lata 2018/2019 nie pozwala jednak na korzystanie z takiego sprzętu do komunikacji:

Osobom funkcyjnym nie wolno używać sprzętu do komunikacji, z wyjątkiem sytuacji, gdy bezpośrednio wiąże się to z kwestią bezpieczeństwa i zdrowia zawodników lub gdy używany on jest w celach taktycznych/trenerskich, jednak zezwala się tylko na mały, przenośny, mieszący się w dłoni sprzęt (np. mikrofon, słuchawkę, telefon komórkowy/smartfon, smartwatch, tablet czy laptop), w takich przypadkach użycie sprzętu jest dozwolone. Osoba funkcyjna, która używa niedozwolonego sprzętu lub która zachowuje się w sposób niewłaściwy  w  związku  z  użyciem  sprzętu  elektronicznego  lub  systemu  komunikacji,  zostanie pozbawiona przywileju przebywania w strefie technicznej. - mówią zaktualizowane przepisy gry na lata 2018/2019

Sytuacja nie jest klarowna - przepisy nie odnoszą się dokładnie do takiego przypadku

Sytuacja nie jest jednak tak klarowna, ponieważ przepisy w zasadzie bezpośrednio nie dotyczą osoby wcześniej zawieszonej - a taka ma miejsce w przypadku trenera Valdas Ivanauskas, który za protesty podczas meczy z Górnikiem Zabrze został ukarany zawieszeniem w funkcji trenera na dwa mecze. Ponadto przepisy nie mówią niczego o komunikowaniu się z ławką rezerwowych. Nie ma też dowodów na to, że trener komunikował się właśnie ze swoją drużyną.

Dyrektor sportowy Zagłębia Sosnowiec w ogóle nie komentuje zdarzenia. Na razie sprawę bada Komisja Ligi, której posiedzenia odbywają się w środy, jest więc szansa, że w sprawie komunikowania się przy okazji sobotniego meczu dowiemy się więcej już jutro.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jan

    ze mną rozmawiał

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.