Wiadomości z Sosnowca

Trener Zagłębia Sosnowiec znów będzie ukarany? Podczas meczu z Koroną używał radia

  • Dodano: 2019-03-05 08:00, aktualizacja: 2019-03-05 08:41

Podczas sobotniego meczu piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec spokojnie ograło Koronę Kielce 4:1. Jak się jednak okazało, podczas spotkania tymczasowo zawieszony trener Valdas Ivanauskas, który przebieg gry śledził z wysokości trybun, korzystał z łączności radiowej.

Przepisy gry w piłkę nożną zabraniają łączności elektronicznej z zawodnikami

Trener zajmował miejsce ponad trybunami dla dziennikarzy, a fakt, że używa słuchawki i z kimś się komunikuje nie umknął ich uwadze. Regulamin gry na lata 2018/2019 nie pozwala jednak na korzystanie z takiego sprzętu do komunikacji:

Osobom funkcyjnym nie wolno używać sprzętu do komunikacji, z wyjątkiem sytuacji, gdy bezpośrednio wiąże się to z kwestią bezpieczeństwa i zdrowia zawodników lub gdy używany on jest w celach taktycznych/trenerskich, jednak zezwala się tylko na mały, przenośny, mieszący się w dłoni sprzęt (np. mikrofon, słuchawkę, telefon komórkowy/smartfon, smartwatch, tablet czy laptop), w takich przypadkach użycie sprzętu jest dozwolone. Osoba funkcyjna, która używa niedozwolonego sprzętu lub która zachowuje się w sposób niewłaściwy  w  związku  z  użyciem  sprzętu  elektronicznego  lub  systemu  komunikacji,  zostanie pozbawiona przywileju przebywania w strefie technicznej. - mówią zaktualizowane przepisy gry na lata 2018/2019

Sytuacja nie jest klarowna - przepisy nie odnoszą się dokładnie do takiego przypadku

Sytuacja nie jest jednak tak klarowna, ponieważ przepisy w zasadzie bezpośrednio nie dotyczą osoby wcześniej zawieszonej - a taka ma miejsce w przypadku trenera Valdas Ivanauskas, który za protesty podczas meczy z Górnikiem Zabrze został ukarany zawieszeniem w funkcji trenera na dwa mecze. Ponadto przepisy nie mówią niczego o komunikowaniu się z ławką rezerwowych. Nie ma też dowodów na to, że trener komunikował się właśnie ze swoją drużyną.

Dyrektor sportowy Zagłębia Sosnowiec w ogóle nie komentuje zdarzenia. Na razie sprawę bada Komisja Ligi, której posiedzenia odbywają się w środy, jest więc szansa, że w sprawie komunikowania się przy okazji sobotniego meczu dowiemy się więcej już jutro.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również