Wiadomości z Sosnowca

Tragiczny finał poszukiwań 18-latka z Sosnowca nad zbiornikiem wodnym Pogoria III

  • Dodano: 2019-06-12 14:30

Tragiczny finał poszukiwań 18-latka z Sosnowca nad zbiornikiem wodnym Pogoria III. W środę po godzinie 11 płetwonurkowie znaleźli ciało nastolatka.

We wtorek 11 czerwca mieszkaniec Sosnowca wspólnie ze swoimi znajomymi pływał na jeziorze Pogoria III dwoma rowerkami wodnymi. W pewnym momencie wskoczył do wody, by popływać, ale już nie wynurzył się na powierzchnię. Straż pożarna dostała wezwanie po godzinie 18. Poszukiwania zaczęły się natychmiast. Udział w nich wzięła także specjalistyczna grupa płetwonurków z Bytomia. O godzinie 23 przerwano poszukiwania ze względu na panujące ciemności.

Dzisiaj (12.06) w godzinach porannych akcja poszukiwawcza została wznowiona. Policjanci przeszukiwali linię brzegową, a także sprawdzali teren przy brzegu, wykorzystując do tego łódkę. Później do akcji włączyli się także strażacy. Po godzinie 11 nurkowie wyłowili ciało sosnowiczanina. Jak informują dąbrowscy policjanci, znajdowało się na dnie jeziora.

Warto przypomnieć, że oficjalne otwarcie kąpieliska odbędzie się dopiero 15 czerwca, wtedy będzie też ratownik. Nastolatkowie wypłynęli na wodę pod nieobecność ratowników i w miejscu, które nie jest przeznaczone do kąpieli.

W sprawie prokuratura wszczęła śledztwo. Prawdopodobnie też zostanie zlecona sekcja zwłok nastolatka.

Tragiczny finał poszukiwań 18-latka z Sosnowca nad zbiornikiem wodnym Pogoria III

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również