Wiadomości z Sosnowca

Tragiczna śmierć dwóch duchownych z Sosnowca. Czy ksiądz zabił diakona?

  • Dodano: 2023-03-08 12:15, aktualizacja: 2023-03-08 14:44

Jak informuje diecezja sosnowiecka, zmarli dwaj duchowni z Sosnowca. Według nieoficjalnych informacji ksiądz miał zabić diakona, a następnie popełnić samobójstwo.

Sosnowiec. Ksiądz zabił diakona?

We wtorek 7 marca około godziny 13:00 w okolicy domu katolickiego przy ul. Kościelnej w Sosnowcu znaleziono zwłoki mężczyzny z licznymi ranami kłutymi. Według doniesień medialnych miały to być zwłoki należące do 26-letniego diakona z Sosnowca. Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa.

Jak powiedział w rozmowie z TVN24 prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i ciała mężczyzny. Wkrótce ma zostać wykonana sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny zgonu.

26-letni diakon skonfliktowany z 45-letnim księdzem

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu opublikowała komunikat o śmierci nie jednego, a dwóch duchownych z sosnowieckiej diecezji. Nie żyje ksiądz i diakon.

– Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut. Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich. Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie – informuje Biskup Sosnowiecki , Grzegorz Kaszak w opublikowanym komunikacie. – Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji – czytamy dalej.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze RMF, między mężczyznami miało dojść do konfliktu. Ksiądz miał zabić diakona, a następnie popełnić samobójstwo.

Komentarze (1)    dodaj »

  • powidzanie

    Międzynarodowe grupy przestępcze zajmują mieszkania, domy przy zakonach żeńskich i męskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również