Wiadomości z Sosnowca

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zaprasza na Festyn Rodzinny w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-08-22 09:45

9 września w godzinach od 10.15 – 19.30 przy ul. Jodłowej Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu zaprasza na festyn rodzinny pt. "Z Camelotu Arturiańskiego do powstania styczniowego – festyn walecznych rycerzy z dawnych lat".

Rycerski festyn w Sosnowcu

Przenieś się w przeszłość i zobacz, jak to ongiś bywało. Poznaj pradawne historie wraz z rycerzami, łucznikami, wiedźmami, królewnami i samym królem już 9 września 2023 roku w ogrodzie warsztatów terapii zajęciowej przy ul. Jodłowej 1 w Sosnowcu. Na najmłodszych uczestników czeka sporo atrakcji, w tym turniej strzelania z łuku, gra terenowa, w której uczestnicy wcielą się w rolę powstańców styczniowych oraz warsztaty sensoplastyczne. W trakcie wydarzenia rozstrzygnięty zostanie również konkurs na makietę średniowiecznego zamku, w którym brali udział uczniowie sosnowieckich szkół podstawowych.

Również nieco starsi mieszkańcy znajdą coś dla siebie w trakcie festynu. Będzie można doświadczyć rycerskiego rzemiosła z Bytomską Grupą Rekonstrukcyjną – Leo Corde, posłuchać koncertów zespołów Arunka i Zdrawica, a także obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Pan Gawain i Zielony Rycerz", autorstwa kadry warsztatów terapii zajęciowej.

Wstęp wolny!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zaprasza na Festyn Rodzinny w Sosnowcu / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również